Trwa ładowanie...
d3uim2j
piloci
18-11-2001 21:06

Amerykańscy piloci: nam strzelać nie kazano

Amerykańskie siły powietrzne skarżą się, że w czasie bombardowań Afganistanu w ostatnich tygodniach wielokrotnie miały na celowniku przywódców talibów i Al-Qaedy, ale nie otrzymały na czas zezwolenia, aby ich zbombardować. Taką informację przekazał w niedzielę dziennik Washington Post powołując się na anonimowych oficerów lotnictwa.

d3uim2j
d3uim2j

Według gazety, siły powietrzne zaangażowane w akcję w Afganistanie 10 razy w ciągu ostatnich sześciu tygodni miały okazję unieszkodliwić przywódców talibów i Al-Qaedy, ale zbyt długo czekały na zgodę naczelnego dowództwa.

Dowódcy lotnictwa narzekają na powolny proces zatwierdzania zgody na ostrzeliwanie poszczególnych celów i na spory w łonie sztabu dowództwa operacji afgańskiej na temat tego jak bardzo należy unikać ofiar wśród ludności cywilnej. Przyczynia się to do przedłużania wojny, która wprawdzie ostatnio nabrała tempa dzięki sukcesom Sojuszu Północnego, ale siły specjalne USA zmuszone są teraz do ścigania na lądzie przywódców talibów organizacji bin Ladena. Zdaniem dowódców lotnictwa, mogli oni zostać zlikwidowani wcześniej w wyniku bombardowań i ostrzału rakietowego z powietrza.(kar)

d3uim2j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uim2j
Więcej tematów