Trwa ładowanie...
d3774p3

Amerykanów zapytano, gdzie leży Iran. Wskazywali go wszędzie

Blisko 2 tys. dorosłych Amerykanów zostało poproszonych o wskazanie Iranu na mapie świata i regionu. Zadanie poprawnie wykonało jedynie 23 proc. spośród nich. Respondenci oznaczali kraj m.in. w USA, Polsce, na Madagaskarze czy w Australii.
Share
Iran jest zagadką dla Amerykanów. Większość z nich nie wie, gdzie leży to państwo
Iran jest zagadką dla Amerykanów. Większość z nich nie wie, gdzie leży to państwoŹródło: morningconsult.com
d3774p3

Badanie zostało przeprowadzone między 4 i 5 stycznia, przed atakami na bazy z amerykańskimi żołnierzami w Iraku. Na polecenie firmy Morning Consult i Politico poproszono 1995 Amerykanów o wskazanie Iranu.

Gdy mieszkańcom USA pokazano mapę świata, zadanie poprawnie wykonało 23 proc. osób. Amerykanie umieścili kraj m.in. w Stanach, Afryce, Australii czy na Grenlandii. Kilkoro z nich wskazało również Polskę. Wyniki były nieco lepsze, gdy obszar zawężono.

   morningconsult.com
Źródło: morningconsult.com

Na mapie regionu Iran poprawnie pokazało 38 proc. Amerykanów z wyższym wykształceniem i 24 proc. Amerykanów bez tego etapu edukacji. Z zadaniem lepiej poradzili sobie mężczyźni (38 proc.) niż kobiety (20 proc.) oraz osoby z wyższymi dochodami.

d3774p3

47 proc. badanych poparło atak USA, w którym zginął generał Kasem Sulejmani. 40 proc. było przeciwnych zabójstwu jednego z najważniejszych na Bliskim Wschodzie dowódców.

W środę wieczorem na dzielnicę rządowo-dyplomatyczną - w pobliżu ambasady USA - spadły trzy rakiety. Nikt nie został ranny. Wcześniej tego samego dnia Donald Trump wygłosił oświadczenie, w którym stwierdził, że Stany są gotowe "przyjąć opcję pokojową".

Źródło: morningconsult.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3774p3

Podziel się opinią

Share
d3774p3
d3774p3
Więcej tematów