Trwa ładowanie...
d1johyv

Amerykanin zatrzymany w Korei Północnej

Służby reżimu Kim Dzong Una zatrzymały obywatela Stanów Zjednoczonych pod zarzutem działań przeciwko państwu - poinformowała północnokoreańska agencja prasowa KCNA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykanin zatrzymany w Korei Północnej
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Driedprawns at en.wikipedia (CC BY-SA 3.0))
d1johyv

Kim Hak Song jest naukowcem i pracował na Pyongyang University of Science and Technology (PUST). Do aresztu trafił w sobotę. Trwa dochodzenie w jego sprawie - dodała KCNA, nie podając szczegółów.

To czwarty Amerykanin, którego zatrzymały siły bezpieczeństwa Korei Północnej podczas kryzysu dyplomatycznego. W odosobnieniu przetrzymywany jest także inny pracownik PUST Kim Sang Dok. Mężczyzna został zatrzymany pod koniec kwietnia. Również w jego przypadku zarzut dotyczył wrogiej działalności.

Tropią terrorystów

Korea Północna ogłosiła w piątek, że do kraju przedostała się "grupa terrorystów" wspierana przez CIA i wywiad Korei Płd., by przeprowadzić atak terrorystyczny na Kim Dzong Una przy użyciu substancji biochemicznych, w tym radioaktywnych.

d1johyv

"Wytropimy i bezlitośnie zniszczymy do ostatniego terrorystów z amerykańskiej CIA" i południowokoreańskiej Narodowej Agencji Wywiadowczej - zagroził resort w oświadczeniu, opublikowanym w języku angielskim za pośrednictwem państwowej agencji informacyjnej KCNA.

"Antyterrorystyczny atak w koreańskim stylu zostanie rozpoczęty od tego momentu, by zniszczyć wywiadowcze i spiskujące organizacje amerykańskich imperialistów i marionetkową klikę" - napisano w oświadczeniu, nie wyjaśniając, na czym miałyby polegać te działania.

Prawdziwości oświadczenia wydanego przez władze w Pjongjangu nie udało się potwierdzić w niezależnych źródłach - podkreśliła południowokoreańska agencja Yonhap.

źródło: bbc.com, Reuters, PAP

d1johyv

Podziel się opinią

Share
d1johyv
d1johyv