Trwa ładowanie...
02-12-2014 16:45

Amerykanin skazany na 50 lat więzienia za pedofilię

Obywatel Stanów Zjednoczonych został skazany przez kenijski sąd na 50 lat więzienia za produkowanie i publikowanie w internecie treści zawierających pornografię dziecięcą.

Share
Amerykanin skazany na 50 lat więzienia za pedofilięŹródło: Fotolia
d2p7o4u

59-letni Terry Ray Krieger został aresztowany w październiku przez kenijskie służby po sygnale ze strony Interpolu. Międzynarodowa organizacja policyjna zlokalizowała w Kenii internautę, znanego jako "Babytoddler123", który zamieszczał w sieci treści o charakterze pedofilskim.

Pochodzący ze stanu Michigan Krieger, cierpiący na paraliż i przykuty do wózka inwalidzkiego, początkowo utrzymywał, że jest niewinny, ale w ubiegłym miesiącu przyznał się do winy. W sądzie prosił o łagodniejszy wymiar kary ze względu na inwalidztwo.

Sędzia podkreślał, że oskarżony wykorzystał niewinność dzieci i "jest niepokojące, że jego odrażające czyny tak długo były niezauważone".

d2p7o4u

Oskarżony był recydywistą. Już w 1992 roku został skazany w Stanach Zjednoczonych za czyny lubieżne wobec dziecka poniżej 13. roku życia; spędził w więzieniu trzy lata.

Przestępstwa o charakterze pedofilskim podlegają według prawa kenijskiego karze minimum sześciu lat więzienia. Sąd w Nairobi zabiegał jednak o najwyższy wymiar kary, czyli 50 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również film: pedofil przyłapany we Wrocławiu
d2p7o4u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p7o4u
d2p7o4u
Więcej tematów