Qaqwqwrqw
IAR

Amerykanie żądają uznania referendum na Krymie za niezgodne z prawem

Rada Bezpieczeństwa ONZ zbiera się dziś na specjalnym posiedzeniu poświęconym Ukrainie. Jej członkowie mają głosować nad popieraną przez kraje zachodnie rezolucją, uznającą referendum na Krymie za niezgodne z prawem międzynarodowym. Rosja z pewnością sprzeciwi się przyjęciu rezolucji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Manifestacja przeciwników referendum w Symferopolu
Manifestacja przeciwników referendum w Symferopolu (PAP/EPA, Fot: Artur Shvarts)
Qaqwqwrqw

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ odbędzie się na żądanie Amerykanów. Chcą oni, by w rezolucji potępiono referendum w sprawie Krymu i potwierdzono terytorialną integralność Ukrainy.

Referendum na Krymie odbędzie się w niedzielę. Mieszkańcy półwyspu mają wypowiedzieć się na temat jego dalszej przynależności państwowej - czy ma pozostać w granicach Ukrainy czy przyłączyć się do Federacji Rosyjskiej.

W czwartek na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ wystąpił tymczasowy premier Ukrainy. Arsenij Jaceniuk zarzucił Rosji zbrojną agresję, wezwał ją do wycofania wojsk do koszar i podjęcia dialogu z Ukrainą. Jak powiedział, nikt nie powinien mieć wątpliwości, że Rosja dokonała zbrojnej agresji na Krymie. Podkreślał, że Federacja Rosyjska naruszyła wiele umów międzynarodowych i dwustronnych, które zostały podpisane prze Ukrainę i Rosję.

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw