Trwa ładowanie...
d1qxmcd

Amerykanie torturowali zatrzymanych Afgańczyków

Afgańczycy pojmani w zeszłym miesiącu przez amerykańskich żołnierzy byli torturowani. Piszą o tym w poniedziałek amerykańskie dzienniki Washington Post i New York Times.

Share
d1qxmcd

Mężczyźni - ofiary przesłuchań prowadzonych przez Amerykanów w bazie w Kandaharze - twierdzą, że bito ich mimo protestów i wyjaśnień, że nie są talibami i zatrzymano ich przez pomyłkę. Pentagon przyznał, że wywiad dostał fałszywą informację i że zwolnionych w czwartek 27 Afgańczyków trzymano 16 dni w więzieniu niepotrzebnie.

Amerykanie zaatakowali pozycje rzekomych talibów i bojowników al-Qaedy w Uruzganie 24 stycznia. Podczas ataku na szkołę i miejscowy urząd zginęło co najmniej 15 mieszkańców miasteczka, a jeden Amerykanin został ranny.

Ujętych 27 Afgańczyków, głównie pełniących obowiązki policjantów, poddano ostrym przesłuchaniom. Kilku z nich dotkliwie pobito. Komendanta miejscowej prorządowej policji skopano i pobito, łamiąc mu żebra.

Gubernator prowincji twierdzi, że Amerykanie wiedzą, kto wprowadził ich w błąd i że odpowiedzialni za kolejny omyłkowy atak na niewinnych ludzi powinni zostać surowo ukarani. (jask)

d1qxmcd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qxmcd
Więcej tematów