Trwa ładowanie...

Amerykanie kręcą film o ks. Popiełuszce

Amerykańscy filmowcy twierdzą, że historia błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki jest poza Polską prawie nieznana. Chcą to zmienić i kręcą pełnometrażowy film dokumentalny o duchownym - informuje "Dziennik Polski".

Share
Amerykanie kręcą film o ks. Popiełuszce
Źródło: PAP, fot: Wojciech Kryński
duceoy1

Ostatnio filmowcy byli w Polsce, gdzie przeprowadzili wywiady z wieloma znanymi osobami, m.in. kard. Stanisławem Dziwiszem czy Katarzyną Soborak, która przez 28 lat współpracowała z ks. Jerzym, a obecnie prowadzi poświęcony mu ośrodek dokumentacji przy parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie. Teraz Amerykanie wybierają się do Rzymu, gdzie będą nagrywać kolejne rozmowy.

Reżyser filmu Paul Hensler, do realizacji obrazu przymierzał się od ponad dekady. Jak stwierdza dziennik, o swoim zamiarze poinformował w 2001 r. Jana Pawła II i za pośrednictwem sekretariatu stanu otrzymał błogosławieństwo papieża.

Dokument powinien być gotowy już w październiku; twórcy chcą udostępnić go w tłumaczeniu na kilka języków. Premiera ma się odbyć w USA, Warszawie, Krakowie i Rzymie. Dokumentaliści pragną pokazać obraz również papieżowi Benedyktowi XVI.

duceoy1

Podziel się opinią

Share
duceoy1
duceoy1
Więcej tematów