Trwa ładowanie...
d2x491s
IAR

Amerykanie chcą secesji. Nie podobają im się rządy Obamy

Prawie jedna czwarta Amerykanów chce, aby stany w których mieszkają dokonały secesji z USA - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Ipsos, która prezentuje agencja Reuters. Ten temat za oceanem stał się szeroko komentowany, przy okazji referendum niepodległościowego w Szkocji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykańska flaga
Amerykańska flaga (AFP, Fot: Jonathan Ferrey/Getty Images)
d2x491s

Specjalną ankietę przeprowadzono w dniach od 23 sierpnia do 16 września, a przepytano w niej blisko dziesięć tysięcy mieszkańców USA. Prawie dwadzieścia cztery procent opowiedziało się za niepodległością ich stanów, zdecydowanie na "nie" jest ponad pięćdziesiąt trzy procent respondentów.

Niezadowoleni z unii z Waszyngtonem podkreślają, że popierają secesję ze względu na fatalne ich zdaniem rządy prezydenta Baracka Obamy, a przede wszystkim krytycznie podchodzą do wprowadzonych od 1 stycznia nowych zasad opieki zdrowotnej zwanych ‘’Obamacare’’. Wśród tej grupy większość popiera Partię Republikańską, gdyż właśnie to ugrupowanie stara się doprowadzić do obalenia funkcjonujących obecnie przepisów dotyczących służby zdrowia.

Najwięcej mieszkańców optujących za niepodległością ich stanów jest w południowo wschodnich regionach kraju, najmniej secesję popierają w Nowej Anglii, która jest kolebką walki Amerykanów o niepodległość.

d2x491s

Podziel się opinią

Share
d2x491s
d2x491s
Więcej tematów