Trwa ładowanie...
rosja

Ambasador Rosji w Polsce wezwany do MSZ. "Najbliższe tygodnie spędzę w Warszawie"

Sergey Andreev, ambasador Rosji w Polsce został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych - informuje rzecznik ambasady Rosji Vladimir Alexandrov. Wezwano też ambasadorów na Litwie, Łotwie i w Estonii do resortów tych krajów.

Share
Ambasador Rosji w Polsce wezwany do MSZ. "Najbliższe tygodnie spędzę w Warszawie"
Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
d2bpmp8

Przyczyna wezwania nie jest znana. Można jednak się domyślać, że chodzi o sprawę Skripala. Ambasador nie chciał komentować sprawy, choć przyznał, że rozmawiał z Piotrem Wawrzykiem i "decyzja zapadła". W rozmowie z mediami powiedział, że należy czekać na komunikat MSZ. - Najbliższe tygodnie spędzę w Warszawie - zaznaczył.

Kilka dni temu w ramach sankcji Brytyjczycy nakazali opuścić swój kraj 23 rosyjskim dyplomatom. Rosja odpowiedziała na ten ruch i za kilka dni do domu wróci 23 brytyjskich urzędników Rząd May zapowiedział, że na rosyjskim mundialu nie pojawi się żaden dyplomata ani członek rodziny królewskiej.

Na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli, przewodniczący wyraził solidarność z Wielką Brytanią.

d2bpmp8

Przypomnijmy, że szefowa brytyjskiego rządu Theresa May uważa, że otrucia byłego agenta rosyjskiego wywiadu wojskowego Siergieja Skripala i jego córkę dokonały rosyjskie służby.

Wcześniej wszyscy ambasadorowie akredytowani w Rosji otrzymali zaproszenie na spotkanie w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Źródło: sputniknews.com

d2bpmp8

Podziel się opinią

Share
d2bpmp8
d2bpmp8
Więcej tematów