ycipk-2ivph5

Alert pogodowy w sześciu regionach. IMGW wydał ostrzeżenia

Mróz oraz opady śniegu i deszczu - to czeka nas w nocy i poniedziałkowy poranek. Meteorolodzy ostrzegają przed bardzo śliskimi drogami, a policja apeluje o wyjątkową ostrożność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostrzeżenia przed oblodzeniem obowiązują do przedpołudnia w poniedziałek.
Ostrzeżenia przed oblodzeniem obowiązują do przedpołudnia w poniedziałek. (Fotolia)
ycipk-2ivph5

Na zimowe warunki muszą być przygotowani mieszkańcy całej Polski, ale wyjątkowo niebezpiecznie będzie na południowym zachodzie.

Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla woj. dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, śląskiego i wielkopolskiego. Temperatura spadnie tam poniżej zera, a miejscami przy gruncie może być nawet -5 st. Celsjusza. To oznacza zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

ycipk-2ivph5

Zobacz też: "Ale urwał!" po rosyjsku

- Oby najgorzej nie było rano w poniedziałek, kiedy wszyscy ruszą do pracy. Uważajmy szczególnie na odcinkach dróg w lasach, a w miastach na ulicach w parkach - tam może być najbardziej ślisko - mówi w rozmowie z WP sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz z lubuskiej policji.

Apeluje też o to, aby faktycznie dostosować prędkość do warunków pogodowych. - Nawet jeśli znak zezwala nam na jazdę z prędkością do 90 km/h to przy oblodzeniu bezpieczna może być dużo niższa - przestrzega policjant.

ycipk-2ivph5

IMGW wydał też ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla rejonu ujścia Odry i Zalewu Szczecińskiego w Zachodniopomorskiem. Miejscami poziom wody może dojść do stanów ostrzegawczych, a lokalnie nawet powyżej. Służby monitorują stan Odry i jej dopływów.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ivph5

ycipk-2ivph5
ycipk-2ivph5