Trwa ładowanie...

Alert dla 10 województw. Zawieje śnieżne, a później gołoledź

Nad Polską przechodzi strefa opadów. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla ośmiu województw z powodu opadów śniegu. Alerty ogłoszono także dla południowej Małopolski oraz Podkarpacia - tam mogą występować opady marznącego deszczu lub deszczu ze śniegiem.
Share
Strefa opadów nad Polską ok. godz. 7 rano
Strefa opadów nad Polską ok. godz. 7 ranoŹródło: radar-opadow.pl
ddc808a

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia (najniższego w trzystopniowej skali IMGW) dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego - subregion pilski, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego - subregion północny. Na tych terenach należy spodziewać się opadów śniegu - może spaść nawet 8 cm białego puchu - oraz porywistego wiatru, który będzie sprzyjał zawiejom śnieżnym.

Strefa opadów będzie się przesuwać na wschód. Alarm dla województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego przestanie obowiązywać około godziny 12, dla województwa pomorskiego o godz. 16, woj. lubelskiego - o 18, warmińsko-mazurskiego - o 20, mazowieckiego - o 21. Najdłużej będzie obowiązywał w województwie podlaskim - do godz. 22.

ddc808a

IMGW ostrzega także przed silnym wiatrem w strefie brzegowej. W porywach w części wschodniej (woj. pomorskie) może osiągać 8 stopni w skali Beauforta, w strefie zachodniej (woj. zachodniopomorskie) - 7 stopni w skali Beauforta. Wiatr powinien uspokoić się w godzinach popołudniowych.

Zobacz także: Miała być wiosna, a będzie mróz. Nad Polskę nadchodzi fala chłodu

Trudne warunki atmosferyczne mają panować również w piątek oraz w nocy z piątku na sobotę. IMGW prognozuje wydanie ostrzeżeń meteorologicznych pierwszego stopnia dla większości kraju.

ddc808a

W województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim mają obowiązywać alerty przed opadami śniegu i oblodzeniem. Przed samymi opadami śniegu IMGW planuje wydać ostrzeżenia dla województw: wielkopolskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Na południu - w Małopolsce i na Podkarpaciu - mogą pojawić się oblodzenia spowodowane marznącymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Miejscami może pojawić się gołoledź.

Źródło: IMGW

ddc808a

Podziel się opinią

Share
ddc808a
ddc808a
Więcej tematów