Trwa ładowanie...
d2s9ktw

Alenka Bratuszek, słoweńska kandydatka na komisarza UE, zrezygnowała

Słowenka Alenka Bratuszek zrezygnowała z kandydowania na komisarza Unii Europejskiej. O jej decyzji poinformował w komunikacie przyszły szef KE Jean-Claude Juncker.
Share
Alenka Bratuszek
Alenka BratuszekŹródło: AP, Fot: © 2014 Yves Logghe
d2s9ktw

Bratuszek miała być wiceprzewodniczącą KE odpowiedzialną za sprawy unii energetycznej. W środę została jednak negatywnie zaopiniowana przez komisje Parlamentu Europejskiego ds. przemysłu i ds. środowiska.

- Bardzo szanuję decyzję Alenki Bratuszek o rezygnacji z kandydatury na wiceprzewodniczącą przyszłej Komisji Europejskiej - oświadczył Juncker. - Jej decyzja pomaga mi zakończyć komponowanie Komisji Europejskiej we współpracy z Parlamentem i Radą UE - dodał.

Już po poniedziałkowym przesłuchaniu Słowenki w komisjach ds. środowiska i ds. przemysłu PE zebrała ona bardzo krytyczne oceny. Wcześniej zarzucano jej też, że jako była premier Słowenii sama wystawiła swoją kandydaturę do nowej Komisji Europejskiej.

d2s9ktw

We wtorek europarlament zakończył planowe przesłuchania 27 kandydatów na nowych unijnych komisarzy, a w czwartek zebrać ma się Konferencja Przewodniczących PE, która podsumuje wyniki przesłuchań i przekaże Junckerowi swoje sugestie co do składu nowej KE i podziału kompetencji pomiędzy komisarzy.

Głosowanie Parlamentu Europejskiego nad zatwierdzeniem całej Komisji ma się odbyć 22 października w Strasburgu.

d2s9ktw

Podziel się opinią

Share
d2s9ktw
d2s9ktw
Więcej tematów