Trwa ładowanie...

Aleksiej Nawalny będzie odbywał wyrok w kolonii karnej w obwodzie włodzimierskim

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny będzie odbywał wyrok więzienia w kolonii karnej w obwodzie włodzimierskim, w centrum europejskiej części Rosji - podał portal Jarnowosti, powołując się na źródła w służbach więziennych.
Share
Aleksiej Nawalny będzie odbywał wyrok w kolonii karnej w obwodzie włodzimierskim.
Aleksiej Nawalny będzie odbywał wyrok w kolonii karnej w obwodzie włodzimierskim. Źródło: PAP
dby846k

Aleksiej Nawalny będzie odbywał wyrok więzienia w kolonii karnej w obwodzie włodzimierskim. Według doniesień portalu Jarnowosti opozycjonista trafi do kolonii karnej nr 2 w mieście Pokrow w obwodzie włodzimierskim. Obecnie Nawalny przebywa w areszcie śledczym w miejscowości Kolczugino.

Wczoraj pojawiły się informacje, że Nawalny został wysłany do kolonii karnej w obwodzie moskiewskim, te doniesienia jednak zostały zdementowane. Wciąż brak oficjalnych informacji na temat miejsca pobytu opozycjonisty. Wiadomo jedynie, że został wywieziony w ostatnich dniach z aresztu śledczego w Moskwie i jest przewożony do miejsca, gdzie ma odbyć wyrok pozbawienia wolności.

Aleksiej Nawalny może tego nie przeżyć. "Sposób znęcania się będzie urozmaicony"

Nawalny. Sąd skrócił wyrok

Moskiewski Sąd Miejski odrzucił 20 lutego apelację złożoną przez obrońców Nawalnego od decyzji sądu niższej instancji o "odwieszeniu" kary więzienia z 2014 roku za rzekome malwersacje finansowe. Kara została skrócona o półtora miesiąca. Opozycjonista w więzieniu spędzi nieco ponad 2,5 roku.

dby846k

Zwolnienia Rosjanina z odbywania kary domaga się jego prawniczka, która powołała się na żądania Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Na początku postępowania odrzucono prośbę Nawalnego, aby umożliwić dziennikarzom nagrywanie przesłuchania. Rosjanin odrzucał oskarżenia, że jego wyjazd do Niemiec był spowodowany chęcią uniknięcia władz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dby846k

Podziel się opinią

Share
dby846k
dby846k
Więcej tematów