Trwa ładowanie...
d2o08kv

Aleksander Smolar: w kandydaturze Magdaleny Ogórek widać pogardę Leszka Millera dla kobiet

- W kandydaturze Magdaleny Ogórek widać pogardę dla kobiet. Oni w SLD wybrali ją ze względu na urodę - powiedział w Radiu ZET prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego Aleksander Smolar. W jego ocenie kandydatka Sojuszu dała się do tej pory poznać jako "baby doll o drewnianym języku Pinokia". - To kompromituje SLD. Miller zniknie z polityki, będzie się pojawiał w telewizji jako komentator - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek
Kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek (PAP, Fot: Rafał Guz)
d2o08kv

Prezes Fundacji Batorego zastrzegł, że Magdalena Ogórek może być inteligentną osobą, ale reprezentuje "typ urody modelki, który nie kojarzy się z wybitnymi kwalifikacjami intelektualnymi". – To jest taka baby doll - mówię o typie urody. W polskiej polityce są kobiety bardzo piękne, u których natychmiast widać inteligencję. U pani Ogórek, proszę mi wybaczyć, tego nie widać – tłumaczył politolog.

W ocenie Smolara wypowiedzi Magdaleny Ogórek brzmią humorystycznie. – Kiedy ona mówi, że zadzwoni do Putina, to brzmi jak żart. Kiedy mówi, że napisze prawo od nowa, to brzmi jak żart. Natomiast to, co widać, to jest sylwetka modelki – mówił.

Smolar ocenił, że na początku wydawało mu się, że Ogórek może zdobyć głosy młodego, antyestablishmentowego elektoratu. – Ale nie. Jej drewniany język, mechaniczny, jak Pinokio, nie pociąga młodzieży – stwierdził.

d2o08kv

Zapytany o ocenę urody kandydata PSL na prezydenta Adama Jarubasa, Smolar stwierdził, że w przypadku mężczyzn uroda nie ma znaczenia i dlatego wybór Magdaleny Ogórek to "swoisty rasizm antykobiecy".

W poniedziałkowym sondażu Millward Brown dla Faktów TVN Magdalena Ogórek zdobyła 4 proc. głosów (czytaj więcej - Sondaż dla "Faktów TVN": Bronisław Komorowski wygrywa w drugiej turze z Andrzejem Dudą).

d2o08kv

Podziel się opinią

Share

d2o08kv

d2o08kv
Więcej tematów