Trwa ładowanie...
ycipk-2nrai1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Aleksander Kwaśniewski znów chce przewodzić lewicy

Aleksander Kwaśniewski znów został liderem
lewicy. Nie chodzi jednak o przywództwo partyjne, ale ideowe -
wyjaśnia "Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksander Kwaśniewski znów chce przewodzić lewicy
(AFP)
ycipk-2nrai1

Według gazety, wokół byłego prezydenta powstały dwie grupy ekspertów, które ostro wzięły się za historię lewicy i jej plany na przyszłość. Nad nową jakością pracują m.in. Danuta Waniek, Krzysztof Janik i prof. Janusz Reykowski. - Mamy być takim lewicowym think tankiem - deklarują.

Po co ten think tank? - Chcemy stworzyć alternatywę dla pomysłu IV RP, wizję polski widzianą lewicowymi oczami - mówi "Dziennikowi" prof. Reykowski, przewodniczący grupy pracującej nad nowym lewicowym programem. W projekt zaangażowanych jest ok. 200 osób.

Każdy z członków tego zespołu ma za zadanie opisać dziedzinę, w której jest ekspertem. I tak np. Włodzimierz Cimoszewicz pisze o polityce zagranicznej, Marek Balicki o ochronie zdrowia, a Jolanta Banach o polityce społecznej. Wszyscy razem, jak mówią, mają za zadanie zapełnić programową próżnię po lewej stronie sceny politycznej.

ycipk-2nrai1

Były prezydent ofertę przyjął. Pomaga grupie też w sposób praktyczny - udostępnił swoje biura, wspiera też inicjatywę finansowo.

Rozmówcy "Dziennika" są przekonani, że intelektualne wsparcie Kwaśniewskiego dla obu projektów sprawi, iż w Polsce w końcu powstanie nowoczesna lewica.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2nrai1

ycipk-2nrai1
ycipk-2nrai1
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów