Trwa ładowanie...
dzddz34
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Aleksander Kwaśniewski znów chce przewodzić lewicy

Aleksander Kwaśniewski znów został liderem
lewicy. Nie chodzi jednak o przywództwo partyjne, ale ideowe -
wyjaśnia "Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksander Kwaśniewski znów chce przewodzić lewicy
(AFP)
dzddz34

Według gazety, wokół byłego prezydenta powstały dwie grupy ekspertów, które ostro wzięły się za historię lewicy i jej plany na przyszłość. Nad nową jakością pracują m.in. Danuta Waniek, Krzysztof Janik i prof. Janusz Reykowski. - Mamy być takim lewicowym think tankiem - deklarują.

Po co ten think tank? - Chcemy stworzyć alternatywę dla pomysłu IV RP, wizję polski widzianą lewicowymi oczami - mówi "Dziennikowi" prof. Reykowski, przewodniczący grupy pracującej nad nowym lewicowym programem. W projekt zaangażowanych jest ok. 200 osób.

Każdy z członków tego zespołu ma za zadanie opisać dziedzinę, w której jest ekspertem. I tak np. Włodzimierz Cimoszewicz pisze o polityce zagranicznej, Marek Balicki o ochronie zdrowia, a Jolanta Banach o polityce społecznej. Wszyscy razem, jak mówią, mają za zadanie zapełnić programową próżnię po lewej stronie sceny politycznej.

dzddz34

Były prezydent ofertę przyjął. Pomaga grupie też w sposób praktyczny - udostępnił swoje biura, wspiera też inicjatywę finansowo.

Rozmówcy "Dziennika" są przekonani, że intelektualne wsparcie Kwaśniewskiego dla obu projektów sprawi, iż w Polsce w końcu powstanie nowoczesna lewica.

dzddz34

Podziel się opinią

Share

dzddz34

dzddz34
Więcej tematów