Trwa ładowanie...
d4k1336

Aleksander Kwaśniewski: wierzę Sikorskiemu

- Radosław Sikorski wie, co powiedział: że czegoś takiego nie było i że zawiodła go pamięć. Donald Tusk powiedział, że nie było takich rozmów. Ja im ufam - powiedział Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent odniósł się w ten sposób do zamieszania wywołanego przez marszałka sejmu wywiadem dla portalu "Politico", w którym mówił, że W. Putin w 2008 roku proponował D. Tuskowi podział Ukrainy. Następnego dnia, na drugiej z konferencji prasowych te słowa zdementował, tłumacząc, że "zawiodła go pamięć".

Share
d4k1336

- Nie wyobrażam sobie takiej rozmowy ze strony Putina. On trzyma się twardo reguł. Nie zdarza mu się mieć słabości biesiadnej i w takim duchu żartować - ocenia A. Kwaśniewski.

Leszek Miller: wywiad Sikorskiego na użytek polityki amerykańskiej

Leszek Miller wytłumaczył, dlaczego Radosław Sikorski udzielił wywiadu amerykańskiemu portalowi Politico. - Ja uważam, że to był wywiad głównie na użytek polityki amerykańskiej, rywalizacji między Demokratami i Republikanami - stwierdził w Polsat News były premier. Wyjaśniał, że „Sikorski jest zaprzyjaźniony z tym dziennikarzem, który zrobił ten wywiad. To jest dziennikarz, który należy do skrzydła republikańskiego i myślę, że tezy pana Sikorskiego miały uprawdopodobnić czy wzmocnić tę tendencję w polityce amerykańskiej, która jest zdecydowanie antyrosyjska. To miał być kolejny argument, że to skrajne skrzydło republikańskie ma po prostu rację - powiedział w Polsat News L. Miller, były premier.

d4k1336

Podziel się opinią

Share
d4k1336
d4k1336
Więcej tematów