ycipk-2g1xgk
ycipk-2g1xgk

Aleksander Kwaśniewski w "Dzień Dobry WP": obawiam się skutków wypowiedzi premier Szydło, zacznie się strach

"Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci" - mówiła premier w Sejmie. Aleksander Kwaśniewski uważa jej słowa za "niesmaczne" i "tragiczne". - Beata Szydło wystąpiła jak "polska wersja Le Pen" - skomentował jej słowa w Telewizji WP były prezydent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2g1xgk

- To jest niesmacznie, żeby używać argumentów o zamachu, w sejmowej debacie dotyczącej ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Wypowiedź Szydło zmniejsza nasze bezpieczeństwo i prestiż. Premier wystąpiła jak "polska wersja Le Pen", to jest tragiczne - wyjaśnił Kwaśniewski.

ycipk-2g1xgk

Dodał, że "słowa o wstawaniu z kolan nic tutaj nie pomogą". - Zjawisko terroryzmu jest stare, teraz przybrało na sile, ale wymaga współpracy europejskiej. Musimy działać chroniąc granice zewnętrzne, ale także asymilując imigrantów - wyjaśnił.

Kwaśniewski wylicza: 3 tys. gmin, 10 tys. parafii i moralny obowiązek

- To, co wydarzyło się w Manchesterze, to jest zamach rodem z Bliskiego Wschodu, a dokładnie pogranicza palestyńsko-izraelskiego. Kobieta z ładunkiem wybuchowym wsiada do autobusu i się detonuje. Jeżeli są osoby, które działają poza instynktem samozachowawczym, to strasznie trudno z tym walczyć - zauważył.

ycipk-2g1xgk

Gość "Dzień Dobry WP" dodał, że "nikt na świecie nie jest w stanie w 100 procentach zapewnić bezpieczeństwa obywatelom, nawet Korea Północna czy Białoruś".

- W tej chwili nie ma problemu imigrantów ekonomicznych w Polsce, mamy problem z przyjęciem części uchodźców. Nie chodzi o przywożenie siłą, ani transportowanie "bydlęcymi wagonami". To jest tylko kwestia humanitarnej pomocy dla 7 tys. osób - dodał.

- W Polsce mamy ponad 3 tys. gmin, 10 tys. parafii i obowiązek moralny wobec tego, czego doświadczaliśmy emigrując do innych krajów - powiedział.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2g1xgk

ycipk-2g1xgk
ycipk-2g1xgk