Trwa ładowanie...
d2gcb8b

Albański pasterz zastrzelił ośmiu krewnych za "ukradzione indyki". Rzucił wyzwanie premierowi

24-letni pasterz z Albanii Ridvan Zykaj zastrzelił karabinem AK-47 ośmiu swoich członków rodziny. Zbrodni dokonał, bo krewni oskarżyli go o kradzież indyków. Po zabójstwie na Facebooku dodał nagranie, na którym rzuca wyzwanie premierowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Albański pasterz zastrzelił ośmiu członków rodziny
Albański pasterz zastrzelił ośmiu członków rodziny (Facebook.com)
d2gcb8b

Policja zatrzymała albańskiego pasterza, który zabił ośmiu swoich krewnych w wiosce Resulaj. Bliskich zastrzelił podczas rodzinnego obiadu. Jedna z ofiar oskarżyła mężczyznę o kradzież drobiu. W efekcie przy stole wybuchła kłótnia.

Zabił osiem osób, bo oskarżyły go o kradzież indyków

Zykaj ze złości chwycił za karabin AK-47 i w kolejności zastrzelił swojego wujka, jego żonę i dwóch synów oraz innych członków dalszej rodziny. Wszystkie ofiary mieszkały w tej samej miejscowości co on - w Resulaj. Wśród zabitych było dziewięcioletnie dziecko, nastolatka i trzy kobiety.

d2gcb8b

Zagraniczne media podają, że prócz zabicia ośmiu osób 24-latek ranił jeszcze 6 innych. Po krwawych wydarzeniach uciekł na południe, do miejsca oddalonego 100 km od stolicy Albanii, Tirany.

Wyzwanie dla premiera

W trakcie ucieczki przed policją Ridvan Zykaj opublikował na Facebooku nagranie, na którym wzywa premiera Edi Rama, aby ten spróbował go odnaleźć.

d2gcb8b

Funkcjonariusze złapali mężczyznę w sobotę po 12-godzinnym pościgu. Dużym utrudnieniem dla policji w jego odnalezieniu był fakt, że jako pasterz bardzo dobrze znał okoliczne tereny.

Mężczyzna przyznał się do rozstrzelania Kałasznikowem kuzynów i innych członków rodziny. W pobliżu dokonanej zbrodni odnaleziono ukryty w krzakach karabin.

Źródło: news.sky.com

d2gcb8b

Podziel się opinią

Share

d2gcb8b

d2gcb8b
Więcej tematów