Trwa ładowanie...
d1enunj
Alarmujący raport ONZ ws. klimatu - film

Alarmujący raport ONZ ws. klimatu - film

Skutki globalnego ocieplenia mogą być ciężkie, wszechobecne i nieodwracalne - ostrzega w najnowszym raporcie Organizacja Narodów Zjednoczonych. Dokument ten jest najbardziej kompleksowym opracowaniem dotyczącym efektów podnoszącego się poziomu dwutlenku węgla w atmosferze. Autorzy opublikowanego właśnie dokumentu przestrzegają przed poważnymi konsekwencjami dla ludzkości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1enunj

Negatywne skutki zmian klimatycznych są już odczuwalne w każdym zakątku świata. Jak mówi raport, państwa nadal nie są przygotowane do zarządzania ryzykiem, jakie niosą zmiany klimatyczne i do podjęcia działań w przypadku nagłego załamania produkcji żywności, dostaw wody czy pogorszenia się zdrowia mieszkańców.

Szef ONZ-owskiego Międzyrządowego Zespołu do Spraw Zmian Klimatu sugerował, że jeśli ludzkość nie ograniczy emisji gazów cieplarnianych, to zagrożone będzie zdrowie, bezpieczeństwo czy rolnictwo.

d1enunj

Amerykański sekretarz stanu John Kerry powiedział, że nauce nie należy zaprzeczać i że skutki braku działań będą katastrofalne. Podobnego zdania są cytowani przez BBC ekolodzy z organizacji Przyjaciele Ziemi. Ich zdaniem należy ograniczyć energetykę opartą na paliwach kopalnych.

Sceptycy mówią z kolei, że zagrożenia są wyolbrzymione, a ton raportu "zbyt alarmistyczny".

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d1enunj

Podziel się opinią

Share
d1enunj
d1enunj
Więcej tematów