ycipk-3mi8ml
włochy

Alarm w Wiecznym Mieście; w środę powtórka kataklizmu?

Wszystkie służby miejskie w Rzymie zostały postawione w stan alarmu z powodu zapowiadanego na środę oberwania chmury. Taka decyzja władz Wiecznego Miasta zapadła po raz pierwszy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alarm w Wiecznym Mieście; w środę powtórka kataklizmu?
(AFP)
ycipk-3mi8ml

Stan alarmu jest konsekwencją rekordowego oberwania chmury we włoskiej stolicy w czwartek 20 października, które wywołało powódź i ogromne szkody. Zginęła wówczas jedna osoba, która utonęła w zalanej suterenie na przedmieściach. Ulice zamieniły się w jeziora, a samochody zalane były niekiedy aż po dach. Doszło do wielogodzinnego paraliżu Rzymu, zwłaszcza komunikacji drogowej i metra. Z niektórych zalanych szkół trzeba było ewakuować uczniów.

Władze rzymskie na czele z burmistrzem Giannim Alemanno zarzuciły meteorologom, że nie ostrzegli przed ulewami, które, jak się potem okazało, były największe od 50 lat. Synoptycy zapewnili, że takie komunikaty przekazywali.

W związku z zapowiedzią, że w środę sytuacja może się powtórzyć, choć nie w takim wymiarze, wszystkie służby zostały postawione w stan najwyższej gotowości. Władze zapewniają, że wszystkie struktury i budynki zostały odpowiednio przygotowane. Zmobilizowano 250 ochotników Obrony Cywilnej, którzy przyłączą się do usuwania ewentualnych szkód.

ycipk-3mi8ml

Patrole będą nadzorować sytuację na stacjach metra, które zostały ostatnio dotkliwie zalane.

Zapewniono, że tym razem reakcja służb będzie natychmiastowa, a szkodom postarają się one zapobiec.

Zobacz serwis pogoda.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-3mi8ml
ycipk-3mi8ml