Trwa ładowanie...
d2sysa5
włochy

Alarm w Wiecznym Mieście; w środę powtórka kataklizmu?

Wszystkie służby miejskie w Rzymie zostały postawione w stan alarmu z powodu zapowiadanego na środę oberwania chmury. Taka decyzja władz Wiecznego Miasta zapadła po raz pierwszy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alarm w Wiecznym Mieście; w środę powtórka kataklizmu?
(AFP)
d2sysa5

Stan alarmu jest konsekwencją rekordowego oberwania chmury we włoskiej stolicy w czwartek 20 października, które wywołało powódź i ogromne szkody. Zginęła wówczas jedna osoba, która utonęła w zalanej suterenie na przedmieściach. Ulice zamieniły się w jeziora, a samochody zalane były niekiedy aż po dach. Doszło do wielogodzinnego paraliżu Rzymu, zwłaszcza komunikacji drogowej i metra. Z niektórych zalanych szkół trzeba było ewakuować uczniów.

Władze rzymskie na czele z burmistrzem Giannim Alemanno zarzuciły meteorologom, że nie ostrzegli przed ulewami, które, jak się potem okazało, były największe od 50 lat. Synoptycy zapewnili, że takie komunikaty przekazywali.

W związku z zapowiedzią, że w środę sytuacja może się powtórzyć, choć nie w takim wymiarze, wszystkie służby zostały postawione w stan najwyższej gotowości. Władze zapewniają, że wszystkie struktury i budynki zostały odpowiednio przygotowane. Zmobilizowano 250 ochotników Obrony Cywilnej, którzy przyłączą się do usuwania ewentualnych szkód.

d2sysa5

Patrole będą nadzorować sytuację na stacjach metra, które zostały ostatnio dotkliwie zalane.

Zapewniono, że tym razem reakcja służb będzie natychmiastowa, a szkodom postarają się one zapobiec.

Zobacz serwis pogoda.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2sysa5

d2sysa5
d2sysa5
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów