Trwa ładowanie...
d1sffpp

Al-Qaeda może uderzyć w każdej chwili

Włoski minister obrony Antonio Martino uważa, że islamscy terroryści przygotowują kolejny zamach na cel na Zachodzie.
Wiemy z pewnością, że wcześniej czy później zostanie przeprowadzony zamach o dużej sile - oświadczył w Rzymie szef włoskiego resortu obrony.

d1sffpp
d1sffpp

Martino wyraził obawę, że może nastąpić atak z użyciem broni biologicznej, ponieważ Europa nie jest jeszcze dostatecznie przygotowana do obrony przed tego typu bronią. Po zamachach z 11 września, celami ataków terrorystycznych mogą być inne symboliczne obiekty - dodał minister obrony Włoch.

Wcześniej także amerykańscy kongresmani stwierdzili, że organizacja terrorystyczna al-Qaeda zwiększyła swoje zdolności do przeprowadzenia zamachów. Dyskusję o zagrożeniu ze strony al-Qaedy wywołała wypowiedź rzecznika tej organizacji, który w katarskiej telewizji al-Dżazira powiedział, że Osama bin Laden żyje, a jego organizacja wkrótce przeprowadzi kolejne ataki.

Według szefa senackiej Komisji Wywiadu Boba Grahama, informacja o tym, że bin Laden żyje jest zgodna z przypuszczeniami amerykańskich służb specjalnych. Inny przedstawiciel Komisji Wywiadu senator Richard Shelby dodał, że al-Qaeda może uderzyć w każdej chwili.

Wielu amerykańskich polityków spodziewa się, że atak terrorystyczny nastąpi 4 lipca - w Dzień Niepodległości i apeluje do swoich rodaków by w najbliższym czasie byli "podwójnie czujni". Amerykanskie władze obawiają się ponadto, że próby zamachów będą podejmować rozrzuceni po świecie członkowie al-Qaedy niższego i średniego szczebla. (and)

d1sffpp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sffpp
Więcej tematów