Trwa ładowanie...
d3m6og1
d3m6og1

Al-Dżazira będzie nadawać na Bałkanach

Arabska telewizja Al-Dżazira otworzy w styczniu 2011 roku kanał regionalny na Bałkanach; jego siedzibą będzie Sarajewo, stolica Bośni i Hercegowiny, gdzie mieszka znaczna wspólnota muzułmańska. Informację tę padał bośniacki dziennik "Dnevni Avaz".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3m6og1

Stacja nabyła telewizję lokalną NTV 99 za 1,2 mln euro i zamierza zainwestować w swój regionalny projekt "Al-Dżazira Bałkany" około 10 mln euro.

Arabska telewizja opublikowała w piątek w prasie bośniackiej ogłoszenie o rekrutacji dyrektora generalnego swej filii bałkańskiej, nie ujawniając jednocześnie daty uruchomienia programu.

"Al-Dżazira Bałkany będzie liderem informacyjnym w regionie na wysokim poziomie, z korespondentami na całych Bałkanach i ważnych rejonach świata" - napisano w anonsie. TV zamierza zatrudnić 40 dziennikarzy w krajach regionu, a zwłaszcza w Bośni, Chorwacji i Serbii.

d3m6og1

Al-Dżazira, która rozpoczęła działalność w 1996 roku, zrewolucjonizowała krajobraz medialny w świecie arabskim. Od pierwszych chwil relacjonowała wojnę w Afganistanie jesienią 2001 roku i ma wyłączność na transmisje przekazów przywódcy Al-Kaidy, Osamy bin Ladena.

Waszyngton krytykuje jej linię programową, oskarżając, że stacja jest rzecznikiem grup ekstremistycznych. Jej biuro w Bagdadzie zostało zamknięte w 2004 roku przez iracki rząd.

Stacja głosi swoją niezależność, jednak finansowo jest wspierana przez emira Kataru, gdzie ma swą siedzibę.

d3m6og1

Podziel się opinią

Share

d3m6og1

d3m6og1
Więcej tematów