Trwa ładowanie...

Aktywiści ruszyli w rajd samochodowy po Polsce. Nawołują do pomocy Ukrainie

W sobotę w Krakowie pojawią się uczestnicy Rajdu Samochodowego "Pomóż Ukrainie - Obroń Europę". Przedstawiciele Samoobrony Wołynia przeprowadzą akcję informacyjną na Rynku Głównym.

Share
Aktywiści ruszyli w rajd samochodowy po Polsce. Nawołują do pomocy Ukrainie
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d2bt4lc

W dniach od 8 do 13 września Rajd Samochodowy "Pomóż Ukrainie - Obroń Europę" przejeżdża przez Polskę i Niemcy. Trasa przejazdu prowadzi przez miasta: Łuck, Zamość, Lublin, Warszawa, Olsztyn, Toruń, Szczecin, Berlin, Hannover, Bad Salzuflen, Bielefeld, Drezno, Wrocław, Kraków i Rzeszów. Cztery samochody wraz z aktywistami pojawią się w Krakowie 13 września.

Aktywiści będą apelować do mieszkańców Krakowa o pomoc dla Ukrainy. Kwestia wojny, która się tam toczy, dotyczy nie tylko Ukraińców, ale także całej Europy. Samoobrona Wołynia chce zwrócić uwagę Krakowiaków na sytuację za wschodnią granicą i poprosić o pomoc dla ofiar konfliktu.

d2bt4lc

O godzinie 10:00 przeprowadzana będzie akcja informacyjna na Rynku Głównym, zaś o godzinie 11:00 aktywiści spotkają się z dziennikarzami i mieszkańcami w siedzibie Fundacji św. Włodzimierza. Całość będzie połączona ze zbiórką środków finansowych na rzecz Ukrainy.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.samooborona.volyn.ua.

Organizatorami Rajdu są aktywiści Samoobrony Wołynia przy wsparciu Rady Miejskiej Łucka, Wołyńskiej Rady Obwodowej, Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Łucku, Spółki "Brückenschlag Ukraine", urzędów miast z Polski i Niemiec oraz wolontariuszy.

d2bt4lc

Podziel się opinią

Share
d2bt4lc
d2bt4lc
Więcej tematów