Trwa ładowanie...
30-12-2014 20:45

Akt wandalizmu w Jerozolimie. Policja aresztowała 21-latka

Izraelska policja aresztowała mężczyznę, który zbezcześcił drewniany krzyż i figurę na terenie opactwa benedyktynów przy bazylice Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Jerozolimie.

Share
Akt wandalizmu w Jerozolimie. Policja aresztowała 21-latkaŹródło: 6244761, fot: GALI TIBBON
d1l4w7q

Rzecznik policji Micky Rosenfeld poinformował, że 21-letni mężczyzna przedostał się na teren opactwa przez ogrodzenie i zniszczył drewniany krzyż oraz ławkę. Został zatrzymany przez ochronę, która zawiadomiła policję.

Rzecznik zakonu benedyktynów, ojciec Nikodemus powiedział, że wandal zniszczył także posągi na terenie opactwa, w tym jeden, który wzniesiono na grobie jedynego mnicha z izraelskim obywatelstwem.

Opactwo benedyktynów w Jerozolimie, które jest popularnym miejscem pielgrzymek, a także turystyczną atrakcją, w minionych latach często padało ofiarą wandali. Uważa się, że sprawcy wywodzą się z ruchu żydowskich ekstremistów przeprowadzających podobne ataki w odwecie za palestyńskie ataki lub w proteście przeciwko propalestyńskiej - jak twierdzą - polityce rządu. Celem wandali były meczety, kościoły, a także żydowskie organizacje nawołujące do pojednania izraelsko-palestyńskiego.

d1l4w7q

Położona na górze Syjon bazylika Zaśnięcia Maryi Panny, wzniesiona na miejscu bizantyjskiego kościoła, tworzy jedną całość z klasztorem benedyktynów. Ziemię pod budowę kościoła przekazał niemieckiemu stowarzyszeniu religijnemu cesarz Wilhelm II, który nabył grunt od sułtana Imperium Osmańskiego. Kościół konsekrowano w 1910 roku. Według jednej tradycji kościół i opactwo znajdują się w miejscu, w którym Maryja została wzięta do nieba, niedaleko Wieczernika.

Zobacz wideo. To tu spotykają się różne kultury

d1l4w7q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l4w7q
d1l4w7q
Więcej tematów