Trwa ładowanie...
d2kbbfv

Akt oskarżenia ws. Magdaleny Adamowicz. Jest reakcja europosłanki

Prokuratura Krajowa poinformowała w piątek o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko 5 osobom, w tym żonie zamordowanego prezydenta Gdańska, europosłance Magdalenie Adamowicz oraz jej matce. Jest pierwszy komentarz eurodeputowanej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akt oskarżenia ws. Magdaleny Adamowicz. Jest reakcja europosłanki
Akt oskarżenia ws. Magdaleny Adamowicz. Jest reakcja europosłanki (PAP, Fot: Jan Dzban)
d2kbbfv

"W związku z informacjami o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko mnie, proszę o używanie mojego pełnego imienia i nazwiska oraz publikowanie wizerunku bez zakrywania twarzy. Po zapoznaniu się z aktem oskarżenia, wydam oświadczenie" - napisała na swoim profilu na Twitterze Magdalena Adamowicz.

"W ogóle mnie nie dziwi, że od wczoraj treść zarzutów znają media rządowe i już wczoraj zadawały pytania, a ani ja, ani mój pełnomocnik do teraz żadnych dokumentów nie otrzymaliśmy. Taka 'nowa tradycja' prokuratorów Ziobry" - napisała w kolejnym wpisie europosłanka.

Przypomnijmy, że śledczy oskarżyli Magdalenę Adamowicz o zatajenie w zeznaniach podatkowych za lata 2011-2012 odpowiednio prawie 300 tys. zł. i 100 tys. zł dochodów.

d2kbbfv

Śledczy zarzucili jej też nierozliczenie się z dochodów z wynajmu mieszkań, jako prowadzonego w warunkach pozarolniczej działalności gospodarczej. Zarzut dotyczy kwoty prawie 120 tys. zł.

Za te czyny grozi Magdalenie Adamowicz grzywna lub kara pozbawienia wolności.

W tej sprawie europosłanki nie chroni immunitet europosła. Nie ma on bowiem zastosowania w postępowaniu karnym, wszczętym przed dniem ogłoszenia wyników wyborów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kbbfv

Podziel się opinią

Share
d2kbbfv
d2kbbfv
Więcej tematów