Trwa ładowanie...

Akt oskarżenia ws. Magdaleny Adamowicz. Jest reakcja europosłanki

Prokuratura Krajowa poinformowała w piątek o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko 5 osobom, w tym żonie zamordowanego prezydenta Gdańska, europosłance Magdalenie Adamowicz oraz jej matce. Jest pierwszy komentarz eurodeputowanej.

Share
Akt oskarżenia ws. Magdaleny Adamowicz. Jest reakcja europosłanki
Akt oskarżenia ws. Magdaleny Adamowicz. Jest reakcja europosłankiŹródło: PAP, fot: Jan Dzban
d2amc29

"W związku z informacjami o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko mnie, proszę o używanie mojego pełnego imienia i nazwiska oraz publikowanie wizerunku bez zakrywania twarzy. Po zapoznaniu się z aktem oskarżenia, wydam oświadczenie" - napisała na swoim profilu na Twitterze Magdalena Adamowicz.

"W ogóle mnie nie dziwi, że od wczoraj treść zarzutów znają media rządowe i już wczoraj zadawały pytania, a ani ja, ani mój pełnomocnik do teraz żadnych dokumentów nie otrzymaliśmy. Taka 'nowa tradycja' prokuratorów Ziobry" - napisała w kolejnym wpisie europosłanka.

Przypomnijmy, że śledczy oskarżyli Magdalenę Adamowicz o zatajenie w zeznaniach podatkowych za lata 2011-2012 odpowiednio prawie 300 tys. zł. i 100 tys. zł dochodów.

d2amc29

Śledczy zarzucili jej też nierozliczenie się z dochodów z wynajmu mieszkań, jako prowadzonego w warunkach pozarolniczej działalności gospodarczej. Zarzut dotyczy kwoty prawie 120 tys. zł.

Za te czyny grozi Magdalenie Adamowicz grzywna lub kara pozbawienia wolności.

W tej sprawie europosłanki nie chroni immunitet europosła. Nie ma on bowiem zastosowania w postępowaniu karnym, wszczętym przed dniem ogłoszenia wyników wyborów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2amc29

Podziel się opinią

Share
d2amc29
d2amc29
Więcej tematów