Trwa ładowanie...

Akcja w Łodzi. Zapukają specjalni kurierzy

Na wtorek w Łodzi zaplanowane zostały ćwiczenia procedur powołań do wojska. Z kartami pojawią się specjalni kurierzy z urzędu miasta. Całej akcji mają przyglądać się obserwatorzy. Ćwiczenie jest rutynowe i nosi nazwę "Treningu Akcji Kurierskiej".

Rejestracja ochotników w 12. Brygadzie Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Hallera w Szczecinie.Rejestracja ochotników w 12. Brygadzie Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Hallera w Szczecinie.Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
dsfus3p
dsfus3p

Podstawowym celem przeprowadzanych we wtorek w Łodzi ćwiczeń jest weryfikacja współpracy cywilno-wojskowej. W tym przypadku jej zakres obejmuje kolportowanie kart powołań. "Dziennik Łódzki" informuje, powołując się na wojskowych, że same karty nie będą jednak wręczane. Kluczowym w całej akcji jest sprawdzenie, czy procedury działają bez komplikacji.

Regularne ćwiczenia

Pakiety przygotowane zostały w Wojskowym Centrum Rekrutacji i stamtąd trafiły do siedziby łódzkiej straży miejskiej. Indywidualne rozwożenie to już zadanie dla pracowników z tamtejszego urzędu miasta. To spośród nich wyłoniono kurierów. Rozwożenie pod wskazane adresy zaplanowano na pięciogodzinne okno - między 10 a 15.

dsfus3p

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przełom w polskim wojsku? "Będziemy centrum zbrojeniowym Europy"

Tego typu ćwiczenia organizowane są co trzy lata w przypadku danej jednostki samorządu. Rozłożone są w ten sposób, aby każdego roku przystępowała do nich określona ich liczba.

W tym roku, oprócz Łodzi, ćwiczenia zaplanowano w Skierniewicach i Piotrkowie Trybunalskim oraz w powiatach: skierniewickim, sieradzkim, wieluńskim i łęczyckim. Dokładna data ich przeprowadzenia znana jest tylko w przypadku tego ostatniego. Ćwiczenia w powiecie łęczyckim zaplanowano na połowę listopada.

dsfus3p

Źródło: "Dziennik Łódzki"

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie klikając TUTAJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dsfus3p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsfus3p
Więcej tematów