Trwa ładowanie...

Akcja ratownicza na Bałtyku. Śmigłowiec marynarki uratował mężczyznę na platformie wiertniczej

Załoga śmigłowca ratowniczego Marynarki Wojennej "Anakonda" przeprowadziła akcję ratowniczą na Bałtyku. Pomocy potrzebował mężczyzna znajdujący się na platformie wiertnicznej "Baltic Beta", znajdującej się 40 mil morskich na północ od Rozewia.

Share
Akcja ratownicza na Bałtyku. Śmigłowiec marynarki uratował mężczyznę na platformie wiertniczej
Źródło: Marynarka Wojenna, Fot: kmdr ppor. Czesław Cichy
d2ibam8

Służby operacyjne Marynarki Wojennej zostały zaalarmowane przez Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni. Z informacji przekazanych w systemie ratowniczym wynikało, że mężczyzna spadł z dużej wysokości i mógł doznać obrażeń wewnętrznych.

Do akcji skierowany został śmigłowiec "Anakonda" dyżurujący na lotnisku w Gdyni-Babich Dołach. Po podjęciu poszkodowanego na pokład śmigłowca, załoga obrała kurs powrotny na lotnisko MW. "Anakonda" wylądowała w Babich Dołach o godzinie 15:31, gdzie mężczyznę przekazano do karetki pogotowia

d2ibam8

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej jest jedyną formacją lotniczą w kraju utrzymującą ciągłą gotowość do prowadzenia akcji ratowniczych z powietrza nad obszarami morskimi. W systemie ratownictwa morskiego i lotniczego dyżury pełnią załogi śmigłowców typu W-3RM "Anakonda" i Mi-14PŁ/R na lotniskach w Gdyni Babich Dołach i Darłowie. System ratownictwa wspiera również załoga samolotu patrolowego Bryza dyżurująca na lotnisku w Siemirowicach. W ciągu ostatnich dwóch dekad lotnicy morscy uczestniczyli w 539 akcjach ratowniczych udzielając pomocy 281 osobom.

Źródłó: Marynarka Wojenna

d2ibam8

Podziel się opinią

Share
d2ibam8
d2ibam8
Więcej tematów