Trwa ładowanie...
d2kiiru
bieda
18-08-2006 15:00

Akcja pomocy najuboższym w rocznicę śmierci Marka Kotańskiego

150 paczek z żywnością dla potrzebujących i
plecakami dla dzieci w związku z nowym rokiem szkolnym rozda w
Błoniu koło Warszawy w czwartą rocznicę śmierci Marka
Kotańskiego - Fundacja Uczniowie Marka Kotańskiego "Nikt nie jest
sam".

d2kiiru
d2kiiru

Jak poinformował prezes Fundacji Piotr Iwaniec, paczki przeznaczone są dla wszystkich potrzebujących, także spoza Błonia. Fundacja organizuje podobne akcje w każde święta oraz na Dzień Dziecka.

Fundację powołali w maju br. byli członkowie Monaru, dla wsparcia osób bezdomnych i potrzebujących. Współpracuje z nią, na zasadzie wolontariatu, 12 osób. Ośrodek Fundacji mieści się w Błoniu. Mieszka w nim prawie 80 bezdomnych, wśród których są osoby starsze, chore, samotne matki z dziećmi oraz bezdomne pełne rodziny.

Także w sobotę w kościele św. Stanisława Kostki przy pl. Wilsona w Warszawie o godz. 16 rozpocznie się msza św. w intencji Marka Kotańskiego, w której wezmą udział pracownicy, podopieczni i wolontariusze Monaru.

Marek Kotański, psycholog i terapeuta, zajmował się osobami uzależnionymi od narkotyków i chorymi na AIDS, dla których w 1978 roku utworzył Monar - sieć ponad 160 ośrodków pomocy. Pomagał także bezdomnym, dla których stworzył Ruch Wychodzenia z Bezdomności Markot, posiadający 100 ośrodków. Zmarł 19 sierpnia 2002 roku, w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym.

d2kiiru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kiiru
Więcej tematów