Trwa ładowanie...
d2r6mbr

Akcja humanitarna "Wielkopolska - dzieciom afgańskim"

Uczniowie wielkopolskich szkół zbierają pluszowe zabawki w ramach akcji humanitarnej "Wielkopolska - dzieciom afgańskim" organizowanej przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki - poinformował rzecznik wojewody Tomasz Stube.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzieci w Afganistanie
Dzieci w Afganistanie (AFP, Fot: Aref Karimi)
d2r6mbr

Zbiórka potrwa do 20 lutego. Dary dla dzieci poszkodowanych w czasie działań wojennych w Afganistanie zostaną przekazane przez polskich żołnierzy podopiecznym sierocińców i najbiedniejszych szkół prowincji Ghazni w Afganistanie, w rejonie działania Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

- Zebrane w całym województwie zabawki zostaną przewiezione do Poznania. Pluszaki z pozdrowieniami od polskich uczniów zostaną w marcu przetransportowane mostem powietrznym do oddalonej od Poznania o blisko 5,5 tys. kilometrów bazy w Ghazni - powiedział Stube.

Do akcji zaproszone zostały też wielkopolskie firmy i instytucje, które chciałyby zakupić m.in. artykuły szkolne dla dzieci, sprzęt sportowy, środki higieniczne i słodycze. Tę część zbiórki prowadzi Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych.

d2r6mbr

Zbiórka zabawek i artykułów dla dzieci stanowi kontynuację działań prowadzonych wcześniej przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki. W 2004 roku zorganizowano tu akcję "Dzieci polskie - dzieciom irackim", później akcję "Ocalić wzrok", w ramach, której sprowadzono do Poznania na operację okulistyczne dwie dziewczynki z Prowincji Babilon. Kolejna akcja to "Wielkopolska - dzieciom irackim", dzięki której zebrano ponad 35 tysięcy zabawek i zakupiono 400 tornistrów szkolnych z wyposażeniem. Dary te zostały w 2007 roku przetransportowane do Iraku i przekazane naszym żołnierzom.

Rok później dzięki akcji "Przywrócić nadzieję" sprowadzono z Iraku do Poznania na konsultację ortopedyczną i operację syna generała Othmana Alego Farhooda - dowódcy 8. Irackiej Dywizji.

d2r6mbr

Podziel się opinią

Share

d2r6mbr

d2r6mbr
Więcej tematów