Trwa ładowanie...
d3a2x60

Akcja CBŚP. Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów

Funkcjonariusze z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 8 osób, które brały udział w prowadzeniu nielegalnej fabryki papierosów. Śledczy szacują, że straty Skarbu Państwa z powodu tej przestępczej działalności wynoszą co najmniej 50 milionów złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja CBŚP. Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów
Akcja CBŚP. Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów
d3a2x60

Policjantom CBŚP podczas akcji pomagali mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Śledczy wstępnie ustalili, że fabryka była ukryta na terenie dawnych zakładów przemysłowych w województwie dolnośląskim. Proceder funkcjonować miał od lipca br.

"Była prowadzona przez członków zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie niemal całego kraju. Członkowie tej grupy zajmowali się na ogromną skalę produkcją i obrotem wyrobami tytoniowymi. Wstępnie oszacowana wartość strat Skarbu Państwa z tytułu ich nielegalnej działalności wyniosła łącznie nie mniej niż 50 milionów złotych " - przekazała nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy CBŚP.

W wyniku akcji policji zatrzymano 8 osób, którym Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim przedstawiła już zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani usłyszeli także zarzuty karno-skarbowe.

d3a2x60

Zobacz też: Gorąco w Sejmie. Jarosław Kaczyński otoczony kordonem

Akcja CBŚP. Fabryka papierosów zlikwidowana, są zatrzymania

Do zatrzymań doszło też na terenie województwa podlaskiego i łódzkiego, gdzie funkcjonariusze ujęli kolejne 4 osoby, tj. 3 Polaków i Białorusina. Jeden z nich posiadał w samochodzie 130 tys. zł w gotówce. Pieniądze zabezpieczono na poczet przyszłych kar.

d3a2x60

"Działania te są kontynuacją śledztwa, w którym występuje już 34 podejrzanych i zabezpieczono im mienie w wysokości 2,1 mln zł. W ramach postępowania łącznie zabezpieczono 1,2 mln sztuk papierosów, 7 ton tytoniu oraz zlikwidowano krajalnię tytoniu" - poinformowała Jurkiewicz.

CBŚP przekazało także, że policjanci przejęli maszynę służącą do produkcji papierosów. Eksperci sądzą, że była ona w stanie wyprodukować do 15 mln sztuk papierosów miesięcznie.

Oprócz tego zabezpieczono 100 tys. gotowych papierosów i komponenty służące do ich produkcji oraz m.in. ponad 1,5 tony krajanki tytoniowej. "W trakcie produkcji papierosów funkcjonariusze zatrzymali 4 obywateli Ukrainy" - dodaje rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3a2x60

Podziel się opinią

Share
d3a2x60
d3a2x60
Więcej tematów