Trwa ładowanie...
d5j48go

Akcja CBŚP w Świętokrzyskiem. 8 zatrzymanych

Policjanci CBŚP zatrzymali ośmiu członków gangu, który zarabiał na automatach do gier hazardowych wstawianych do lokali w województwie świętokrzyskim. Przestępcy nie mieli żadnych zezwoleń. Już usłyszeli zarzuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja CBŚP w Świętokrzyskiem. 8 zatrzymanych
(East News)
d5j48go

Zatrzymania przeprowadziło, w tym samym czasie, kilkanaście ekip policyjnych, wspieranych przez funkcjonariuszy służb podległych Ministerstwu Finansów.

- Policjanci znali kryminalną przeszłość lidera grupy i jednego z jej członków. Podejrzewali, że mężczyźni mogą posiadać broń, i dlatego ich zatrzymanie powierzono antyterrorystom. Akcja przebiegała w sposób dynamiczny, ale zaskoczeni gangsterzy nie stawiali oporu - relacjonuje rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kradzież, której nie było. Luksusowe auto stało spokojnie w garażu

d5j48go

Kiedy funkcjonariusze weszli na posesję, gdzie zamieszkiwał lider grupy, nikogo nie zastali. - Policjanci nie dali się oszukać i przeczuwali, że mężczyzna schował się na ich widok. Bardzo szczegółowo przeszukali teren. Okazało się, że boss organizacji jest również hodowcą gołębi i próbował ukryć się przed funkcjonariuszami w gołębniku - dodaje policjantka.

Policjanci przeszukali także domy i mieszkania pozostałych zatrzymanych oraz te, w których znajdowały się automaty do gier bez koncesji. Zabezpieczyli 44 maszyny hazardowe i pieniądze oraz samochody o wartości 350 tys. złotych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwami karnoskarbowymi, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Lider odpowie dodatkowo za kierowanie grupą, za co może trafić do więzienia na 10 lat.

d5j48go

Podziel się opinią

Share
d5j48go
d5j48go
Więcej tematów