Trwa ładowanie...
11-11-2015 17:40

AI apeluje do Polaków: domagajcie się, by władze nie były bierne wobec dramatu migrantów

Amnesty International apeluje o poparcie petycji wzywającej polskie władze do podjęcia działań wspierających państwa przyjmujące najwięcej uchodźców. "Otwartość, tolerancja i gościnność są częścią polskiej tożsamości. Domagaj się, by władze nie pozostawały bierne wobec dramatu tysięcy ludzi i wzięły odpowiedzialność za obecny kryzys uchodźczy" - apeluje organizacja.

AI apeluje do Polaków: domagajcie się, by władze nie były bierne wobec dramatu migrantówŹródło: AFP, fot: Bulent Kilic
d2iyysz
d2iyysz

"Podpisz petycję i wezwij władze Polski, by działały aktywnie na rzecz poszanowania praw uchodźców poprzez m.in. wsparcie finansowe dla państw przyjmujących najwięcej uchodźców oraz tworzenie bezpiecznych i legalnych dróg do Europy dla uchodźców najpilniej potrzebujących przesiedlenia" - napisało Amnesty International.

Organizacja przypomina, że obecnie trwa globalny kryzys uchodźczy, który - jak podkreśla AI - został wywołany przez konflikty i kryzysy na całym świecie.

"Dramatyzmu dodaje mu bierność społeczności międzynarodowej. Nie pozwólmy, aby Polska była kojarzona z przemocą wobec różnorodności, a język nienawiści był uznawany za głos całego społeczeństwa. Domagaj się, by władze nie pozostawały bierne wobec dramatu tysięcy ludzi i wzięły odpowiedzialność za obecny kryzys uchodźczy" - apeluje organizacja.

d2iyysz

Amnesty International dodaje, że 4 miliony uchodźców schroniło się w krajach ościennych Syrii a kraje takie jak Pakistan, Etiopia czy Czad goszczą o wiele więcej uchodźców niż państwa Unii Europejskiej.

"Otwartość, tolerancja i gościnność są częścią polskiej tożsamości. Pokażmy, co tak naprawdę oznaczają wartości, które nas łączą. Bądźmy solidarni z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia, bo musieli uciekać przed wojną i prześladowaniami" - napisało AI.

Petycje można podpisać na stronie internetowej Amnesty International.

d2iyysz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iyysz
Więcej tematów