Trwa ładowanie...
d2hlo1l

Agent Tomek "sypie" przełożonych. Maciej Wąsik komentuje

Maciej Wąsik zabrał głos ws. słów Tomasza Kaczmarka. Agent Tomek zeznał, że obecny koordynator służb i minister Mariusz Kamiński wraz z zastępcą polecili mu "naginać fakty" w raportach dot. willi Kwaśniewskich. Wąsik odpowiedział mu na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agent Tomek "sypie" przełożonych. Maciej Wąsik komentuje
Agent Tomek "sypie" przełożonych. Maciej Wąsik komentuje (East News, Fot: Witold Rozbicki/REPORTER)
d2hlo1l

Tomasz Kaczmarek zeznał podczas konfrontacji w siedzibie CBA, że na polecenie przełożonych miałem "wytworzyć przeświadczenie, że willa należy do państwa Kwaśniewskich". Jego raporty w tej sprawie chciał zweryfikować Andrzej K., jedna z osób, którą agent Tomek rozpracowywał w ramach operacji "Krystyna" i "Silver".

W trakcie konfrontacji Kaczmarek zeznał pod przysięgą, że nigdy nie znalazł dowodów na to, że willa w Kazimierzu Dolnym należała do Kwaśniewskich. Były agent prosił o zaprotokołowanie, że jego ówczesne zeznania i notatki były "wynikiem nacisku ze strony Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego".

Agent Tomek "sypie" przełożonych. Maciej Wąsik komentuje

Głos w sprawie zabrał sam Maciej Wąsik. Zastępca koordynatora służb i szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego skomentował rewelacje Tomasza Kaczmarka na Twitterze. "Nie uwierzył, kiedy mówiliśmy, że nie ma świętych krów" - przekonuje Wąsik.

Agent Tomek "sypie" przełożonych.

Kaczmarek w latach 2007-2009 pracował pod przykryciem, by udowodnić, że była para prezydencka Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy znaleźli tzw. słupa, figuranta, dzięki któremu mogli ukryć fakt posiadania luksusowej willi w Kazimierzu Dolnym. Osoby, które nie wierzą w przemianę agenta Tomka, argumentują, że "poszedł na wojnę" z dawnymi przełożonymi z zemsty za ataki władz na jego stowarzyszenie Helper.

d2hlo1l

Szef KPRM Michał Dworczyk stwierdził w poniedziałek na antenie Polskiego Radia, że zarzuty agenta Tomka wobec jego przełożonych są bezpodstawne. - Wiele osób znających tę sprawę bardziej niż ja zwraca uwagę, że jest to najprawdopodobniej element pewnej strategii obrony w procesie, w którym bierze udział - mówił Dworczyk.

Czytaj też: Były szef CBA o materiale "Superwizjera": "Agent Tomek brzmi wiarygodnie"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hlo1l

Podziel się opinią

Share

d2hlo1l

d2hlo1l
Więcej tematów