Trwa ładowanie...

Agent Tomek "sypie" przełożonych. Maciej Wąsik komentuje

Maciej Wąsik zabrał głos ws. słów Tomasza Kaczmarka. Agent Tomek zeznał, że obecny koordynator służb i minister Mariusz Kamiński wraz z zastępcą polecili mu "naginać fakty" w raportach dot. willi Kwaśniewskich. Wąsik odpowiedział mu na Twitterze.

Share
Agent Tomek "sypie" przełożonych. Maciej Wąsik komentuje
Źródło: East News, Fot: Witold Rozbicki/REPORTER
d2n0xzl

Tomasz Kaczmarek zeznał podczas konfrontacji w siedzibie CBA, że na polecenie przełożonych miałem "wytworzyć przeświadczenie, że willa należy do państwa Kwaśniewskich". Jego raporty w tej sprawie chciał zweryfikować Andrzej K., jedna z osób, którą agent Tomek rozpracowywał w ramach operacji "Krystyna" i "Silver".

W trakcie konfrontacji Kaczmarek zeznał pod przysięgą, że nigdy nie znalazł dowodów na to, że willa w Kazimierzu Dolnym należała do Kwaśniewskich. Były agent prosił o zaprotokołowanie, że jego ówczesne zeznania i notatki były "wynikiem nacisku ze strony Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego".

d2n0xzl

Agent Tomek "sypie" przełożonych. Maciej Wąsik komentuje

Głos w sprawie zabrał sam Maciej Wąsik. Zastępca koordynatora służb i szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego skomentował rewelacje Tomasza Kaczmarka na Twitterze. "Nie uwierzył, kiedy mówiliśmy, że nie ma świętych krów" - przekonuje Wąsik.

Agent Tomek "sypie" przełożonych.

Kaczmarek w latach 2007-2009 pracował pod przykryciem, by udowodnić, że była para prezydencka Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy znaleźli tzw. słupa, figuranta, dzięki któremu mogli ukryć fakt posiadania luksusowej willi w Kazimierzu Dolnym. Osoby, które nie wierzą w przemianę agenta Tomka, argumentują, że "poszedł na wojnę" z dawnymi przełożonymi z zemsty za ataki władz na jego stowarzyszenie Helper.

Szef KPRM Michał Dworczyk stwierdził w poniedziałek na antenie Polskiego Radia, że zarzuty agenta Tomka wobec jego przełożonych są bezpodstawne. - Wiele osób znających tę sprawę bardziej niż ja zwraca uwagę, że jest to najprawdopodobniej element pewnej strategii obrony w procesie, w którym bierze udział - mówił Dworczyk.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2n0xzl

Podziel się opinią

Share
d2n0xzl
d2n0xzl
Więcej tematów