Trwa ładowanie...

Agata Duda podzieliła Polaków. Wyniki badania dla Wirtualnej Polski

Z badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna widać wyraźny zgrzyt wśród pytanych o rolę, jaką powinna odgrywać Agata Duda w zapowiadanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego strajku.

Agata Duda podzieliła Polaków. Wyniki badania dla Wirtualnej PolskiŹródło: East News
d27a6tv
d27a6tv

Zapowiadany na 8 kwietnia ogólnopolski strajk nauczycieli najprawdopodobniej się odbędzie. ZNP już na początku tygodnia alarmował, że nie ma dostatecznej woli ze strony minister edukacji Anny Zalewskiej, by rozwiązać spór na linii MEN - nauczyciele.

Agata Duda, choć jest nauczycielką, strajku nie poprze. – Pierwsza dama z zasady nie angażuje się w takie sprawy i nic nie komentuje – taką odpowiedź kilka dni temu uzyskaliśmy od rzecznika Pałacu Prezydenckiego, Bartłomieja Spychalskiego.

Czy Polacy chcą jej reakcji?

Jak się okazuje, ewentualne stanowisko pierwszej damy ws. strajku nauczycieli, budzi mieszane emocje. Z badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski wynika, że głosy są w tej sprawie podzielone. Prawie co trzeci badany nie potrafił powiedzieć, co sądzi na temat ewentualnego zaangażowania Agaty Dudy w pomoc kolegom "po fachu".

Wyniki badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski Ariadna
Wyniki badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski Źródło: Ariadna

Co ciekawe, zawód pierwszej damy dla wielu nie jest tajemnicą. Znaczna większość badanych wie, że Agata Duda jest nauczycielką. Przypomnijmy, Agata Duda uczyła języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów.

d27a6tv

Przestała być aktywna zawodowa, gdy jej mąż został wybrany na prezydenta w 2015 roku. Agata Duda nie otrzymuje obecnie żadnego wynagrodzenia. Wiadomo jednak, że od czasu do czasu prowadzi lekcje niemieckiego w Pałacu Prezydenckim.

Kiedy odbędzie się strajk nauczycieli? ZNP zapowiada, że dojdzie do niego 8 kwietnia, jeśli do tego czasu nie uda się uzyskać satysfakcjonującego porozumienia z MEN. Nauczyciele walczą o tysiąc złotych podwyżki.

Badanie przeprowadzono na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski w dniach 8 - 12 marca 2019 r. metodą CAWI na próbie reprezentatywnej 1074 dorosłych osób. Wielkości dobrano według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejsca zamieszkania.

d27a6tv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27a6tv
Więcej tematów