WP

Agata Duda podzieliła Polaków. Wyniki badania dla Wirtualnej Polski

Z badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna widać wyraźny zgrzyt wśród pytanych o rolę, jaką powinna odgrywać Agata Duda w zapowiadanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego strajku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsza dama Agata Duda na uroczystościach państwowych
Pierwsza dama Agata Duda na uroczystościach państwowych (East News)
WP

Zapowiadany na 8 kwietnia ogólnopolski strajk nauczycieli najprawdopodobniej się odbędzie. ZNP już na początku tygodnia alarmował, że nie ma dostatecznej woli ze strony minister edukacji Anny Zalewskiej, by rozwiązać spór na linii MEN - nauczyciele.

Agata Duda, choć jest nauczycielką, strajku nie poprze. – Pierwsza dama z zasady nie angażuje się w takie sprawy i nic nie komentuje – taką odpowiedź kilka dni temu uzyskaliśmy od rzecznika Pałacu Prezydenckiego, Bartłomieja Spychalskiego.

Czy Polacy chcą jej reakcji?

WP

Jak się okazuje, ewentualne stanowisko pierwszej damy ws. strajku nauczycieli, budzi mieszane emocje. Z badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski wynika, że głosy są w tej sprawie podzielone. Prawie co trzeci badany nie potrafił powiedzieć, co sądzi na temat ewentualnego zaangażowania Agaty Dudy w pomoc kolegom "po fachu".

Wyniki badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski Ariadna
Podziel się

Co ciekawe, zawód pierwszej damy dla wielu nie jest tajemnicą. Znaczna większość badanych wie, że Agata Duda jest nauczycielką. Przypomnijmy, Agata Duda uczyła języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów.

Przestała być aktywna zawodowa, gdy jej mąż został wybrany na prezydenta w 2015 roku. Agata Duda nie otrzymuje obecnie żadnego wynagrodzenia. Wiadomo jednak, że od czasu do czasu prowadzi lekcje niemieckiego w Pałacu Prezydenckim.

WP

Kiedy odbędzie się strajk nauczycieli? ZNP zapowiada, że dojdzie do niego 8 kwietnia, jeśli do tego czasu nie uda się uzyskać satysfakcjonującego porozumienia z MEN. Nauczyciele walczą o tysiąc złotych podwyżki.

Badanie przeprowadzono na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski w dniach 8 - 12 marca 2019 r. metodą CAWI na próbie reprezentatywnej 1074 dorosłych osób. Wielkości dobrano według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejsca zamieszkania.

Zobacz także: Radny PiS do nauczycieli: "możecie znaleźć inną pracę"

Zobacz także: Nauczyciele ze szkoły Agaty Dudy popierają strajk. Pierwsza dama im nie pomoże

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP