Trwa ładowanie...
d43pthm

Agata Duda dostanie etat. Pierwsza Dama może zarabiać nawet 13 tys. zł miesięcznie

PiS szykuje projekt ustawy, zgodnie z którą Pierwsza Dama miałaby pełnić swoją funkcję na pełny etat. W związku z tym Agata Duda może liczyć na miesięczne zarobki wynoszące nawet 13 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agata Duda może inkasować nawet 13,5 tys. zł miesięcznie z racji pełnienia funkcji Pierwszej Damy. (PAP)
d43pthm

Agata Duda – pierwsza Pierwsza Dama z etatem

Jeżeli ustawa wejdzie w życie wówczas Agata Duda może zostać pierwszą w historii naszego kraju żoną prezydenta, która będzie pobierała pensję z racji pełnionej funkcji.

Agata Duda – powrót do pomysłu sprzed 2 lat

Projekt ustawy, na mocy której Agata Duda mogłaby doczekać się wynagrodzenia za pełnienie funkcji Pierwszej Damy pojawił się już w 2016 roku. Zgodnie z jego zapisami Agata Duda mogłaby liczyć na połowę stawki miesięcznej wypłacanej prezydentowi. Oznacza to, że Pierwsza Dama inkasowałaby 13 500 zł każdego miesiąca i to do końca życia. To właśnie wysokość należnego świadczenia wywołała spore oburzenie przed dwoma laty i dlatego ustawa nie weszła w życie.

d43pthm

Agata Duda straci nawet 400 zł

Ze względu na pełnienie funkcji Pierwszej Damy Agata Duda może stracić nawet 400 zł emerytury. Przyczyny uszczuplenia świadczenia należy upatrywać w pięcioletniej przerwie w wykonywaniu zawodu nauczyciela. Podczas pełnienia obowiązków publicznych Agata Duda nie posiada stałego zatrudnienia, przez co nie odprowadza składek emerytalnych.

Nie tylko Agata Duda dostanie pensję

Na spory zastrzyk mogłyby liczyć również byłe Pierwsze Damy. Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska i Danuta Wałęsa po wejściu ustawy w życie zarabiałyby na nawet 10 tys. zł. Taki zapis istniał w poprzedniej wersji ustawy. Na informacje o nowym pomyśle przyjdzie nam jeszcze poczekać.

d43pthm

Podziel się opinią

Share

d43pthm

d43pthm
Więcej tematów