ycipk-15xuz7

Agata Duda dostanie etat. Pierwsza Dama może zarabiać nawet 13 tys. zł miesięcznie

PiS szykuje projekt ustawy, zgodnie z którą Pierwsza Dama miałaby pełnić swoją funkcję na pełny etat. W związku z tym Agata Duda może liczyć na miesięczne zarobki wynoszące nawet 13 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agata Duda może inkasować nawet 13,5 tys. zł miesięcznie z racji pełnienia funkcji Pierwszej Damy.
Agata Duda może inkasować nawet 13,5 tys. zł miesięcznie z racji pełnienia funkcji Pierwszej Damy. (PAP)
ycipk-15xuz7

Agata Duda – pierwsza Pierwsza Dama z etatem

Jeżeli ustawa wejdzie w życie wówczas Agata Duda może zostać pierwszą w historii naszego kraju żoną prezydenta, która będzie pobierała pensję z racji pełnionej funkcji.

Agata Duda – powrót do pomysłu sprzed 2 lat

ycipk-15xuz7

Projekt ustawy, na mocy której Agata Duda mogłaby doczekać się wynagrodzenia za pełnienie funkcji Pierwszej Damy pojawił się już w 2016 roku. Zgodnie z jego zapisami Agata Duda mogłaby liczyć na połowę stawki miesięcznej wypłacanej prezydentowi. Oznacza to, że Pierwsza Dama inkasowałaby 13 500 zł każdego miesiąca i to do końca życia. To właśnie wysokość należnego świadczenia wywołała spore oburzenie przed dwoma laty i dlatego ustawa nie weszła w życie.

Agata Duda straci nawet 400 zł

Ze względu na pełnienie funkcji Pierwszej Damy Agata Duda może stracić nawet 400 zł emerytury. Przyczyny uszczuplenia świadczenia należy upatrywać w pięcioletniej przerwie w wykonywaniu zawodu nauczyciela. Podczas pełnienia obowiązków publicznych Agata Duda nie posiada stałego zatrudnienia, przez co nie odprowadza składek emerytalnych.

Nie tylko Agata Duda dostanie pensję

ycipk-15xuz7

Na spory zastrzyk mogłyby liczyć również byłe Pierwsze Damy. Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska i Danuta Wałęsa po wejściu ustawy w życie zarabiałyby na nawet 10 tys. zł. Taki zapis istniał w poprzedniej wersji ustawy. Na informacje o nowym pomyśle przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-15xuz7

ycipk-15xuz7
ycipk-15xuz7