Trwa ładowanie...
Afganistan: napastnicy na Uniwersytet Amerykański w Kabulu zabici
usa

Afganistan: napastnicy na Uniwersytet Amerykański w Kabulu zabici

• Afgańskie siły bezpieczeństwa zabiły dwóch uzbrojonych napastników, którzy zaatakowali wieczorem Uniwersytet Amerykański w Kabulu
• Napastnicy zastrzelili 12 osób i ranili co najmniej 44. Ok. 500 studentów zdołało uciec.

Share
d1ng2i4

Uczelnia została otoczona przez elitarne jednostki afgańskich sił bezpieczeństwa, które po wymianie ognia z napastnikami wkroczyły na jej teren. Przed świtem w czwartek akcja zakończyła się.

- Co najmniej dwóch napastników zostało zabitych. Obecnie trwa przeszukiwanie terenu przez zespół techników kryminalistycznych - powiedział przedstawiciel policji.

d1ng2i4

Przedstawiciel resortu zdrowia Afganistanu Hedjatullah Stanikzai powiedział, że wśród 12 ofiar napaści jest 7 studentów, 3 policjantów i 2 pracowników ochrony uniwersytetu i że wśród rannych jest zagraniczny wykładowca. Łączna liczba rannych to 44 osoby, w tym 35 studentów.

Szef rządu Afganistanu Abdullah Abdullah napisał w środę wieczorem na Twitterze, że ataki na szkoły i uniwersytety są zbrodniami wojennymi.

7 sierpnia dwaj profesorowie Uniwersytetu Amerykańskiego, Amerykanin i Australijczyk, zostali porwani w centrum Kabulu. Na Uniwersytecie Amerykańskim uczy się wiele dzieci afgańskich elit.

d1ng2i4

Podziel się opinią

Share
d1ng2i4
d1ng2i4
Więcej tematów