Trwa ładowanie...
di7v9x2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Afera w Chorwacji. W szpitalu podczas operacji asystowała sprzątaczka

Chorwacki minister zdrowia Sinisza Varga musi zmierzyć się ze skandalem, który wybuchł w szpitalu w mieście Bjelovar, na wschód od Zagrzebia, gdzie podczas operacji asystowała sprzątaczka - napisał dziennik "Jutarnji list".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Afera w Chorwacji. W szpitalu podczas operacji asystowała sprzątaczka
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
di7v9x2

Na początku sierpnia w trakcie amputacji nogi jednej z pacjentek lekarz poprosił sprzątaczkę, by przytrzymała usuwaną kończynę. - Kiedy doktor zaczął odcinać nogę, którą trzymałam, zemdlałam - powiedziała dziennikowi 46-letnia Lidija Mraz.

Kobieta sama musiała trafić pod opiekę lekarzy i do dziś jest na zwolnieniu. O zdarzeniu powiadomiła związek zawodowy służby zdrowia i złożyła skargę do ministerstwa.

Ordynator bjelovarskiego szpitala Stjepan Grabovac twierdzi, że personel niemedyczny asystuje przy operacjach w całym kraju. Zaprzeczył, jakoby sprzątaczka uczestniczyła w amputacji; według niego pomagała tylko przełożyć pacjenta na stół operacyjny.

di7v9x2

Związki zawodowe podkreślają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami także tego nie powinna była robić.

Minister Varga nakazał kontrolę w szpitalu w Bjelovarze. Jednocześnie wspomniał, że chorwacka służba zdrowia od lat cierpi na niedostatek personelu.

di7v9x2

Podziel się opinią

Share

di7v9x2

di7v9x2
Więcej tematów