Trwa ładowanie...

Afera w areszcie w Ustce. Zatrzymani strażnicy

Akcja policji i kontrolerów wewnętrznych Służby Więziennej w oddziale zewnętrznych w Ustce. Zatrzymano siedmiu strażników z filii Aresztu Śledczego w Słupsku. Trwają przesłuchania.
Share
Śledczy podejrzewają nieprawidłowości przy kierowaniu skazanych do pracy w firmach poza zakładem
Śledczy podejrzewają nieprawidłowości przy kierowaniu skazanych do pracy w firmach poza zakłademŹródło: Forum, Fot: Henryk Przondziono/Foto Gość
dyrl520

W akcji zatrzymywania strażników brali udział funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej oraz mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik Służby Więziennej mówi Wirtualnej Polsce, że zatrzymani funkcjonariusze są teraz przesłuchiwani w prokuraturze.

- Chodzi o podejrzenie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych, w tym o nieprawidłowości związane z kierowaniem osadzonych do pracy na zewnątrz - dodaje rzecznik, nie precyzując o jakie zaniedbania śledczy podejrzewają strażników.

dyrl520

Zobacz także: Polska zajmuje czołowe pozycje w niechlubnym rankingu

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Gdańsku. Sprawdzana jest dokumentacja więźniów z Ustki kierowanych do pracy w okolicy, m.in. to, kiedy wychodzili i do jakich pracodawców trafiali.

Nie jest wykluczone, że zatrzymani jeszcze we wtorek usłyszą zarzuty.

Odrębne postępowanie wyjaśniające polecił przeprowadzić Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie.

Oddział zewnętrzny w Ustce to tzw. zakład półotwarty, z którego osadzeni - pod pewnymi warunkami - mogą wychodzić. Przebywa tam ponad 450 mężczyzn odbywających karę pierwszy raz.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyrl520

Podziel się opinią

Share
dyrl520
dyrl520
Więcej tematów