Trwa ładowanie...

Afera seksualna wywołała burzliwe zamieszki

Burzliwe zamieszki wybuchły w nocy ze środy na czwartek w State College w Pensylwanii na wieść o zwolnieniu popularnego trenera drużyny futbolowej miejscowego uniwersytetu w związku ze sprawą molestowania seksualnego młodych graczy.

Afera seksualna wywołała burzliwe zamieszkiŹródło: AP, fot: Michael Henninger - Post-Gazette
daxpet4

84-letni trener Joe Paterno, uważany za najlepszego trenera futbolu amerykańskiego na wyższych uczelniach w USA, został powiadomiony, że jego asystent Jerry Sandusky molestuje seksualnie zawodników w szatni i łaźni klubowej. Poinformował o tym przedstawiciela władz uczelni, ale nie policję.

Rektor uczelni Graham Spanier, który też dowiedział się o sprawie, również nie zawiadomił organów ścigania. W środę wieczorem zarząd powierniczy State College zwolnił dyscyplinarnie Paterno i rektora Spaniera.

Na wiadomość o usunięciu Paterno, któremu w campusie postawiono pomnik, studenci będący jego zwolennikami wyszli na ulice miasta, skandując: "We want Joe!" (Chcemy Joe). Demonstranci przewrócili wóz transmisyjny telewizji, niszczyli latarnie uliczne i rozrzucali papier toaletowy. Interweniowała policja, używając pałek i gazu łzawiącego.

daxpet4

Protestujący mówili, że powinno się pozwolić Paterno odejść na emeryturę pod koniec sezonu rozgrywek, jak sam to zapowiedział po ujawnieniu skandalu, a nie wyrzucać w trybie natychmiastowym.

Komentatorzy jednak zgadzają się z decyzją władz uczelni. "Trener nie naruszył prawa, ale nie wypełnił swojej moralnej powinności troszczenia się o dobro molestowanych chłopców i innych, którzy mogli stać się tego ofiarami później" - napisał dziennik "Wall Street Journal".

daxpet4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daxpet4
Więcej tematów