Trwa ładowanie...
dmyraud

Afera GetBack. Obrońca Leszka Czarneckiego publikuje oświadczenie

Prokuratura chce postawić zarzuty biznesmenowi Leszkowi Czarneckiemu. Podejrzewa go o działanie na szkodę Getin Banku oraz udział w nieuczciwych działaniach sprzedawców obligacji GetBack. Dotarliśmy do oświadczenia jego obrońcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Afera GetBack. Leszek Czarnecki może usłyszeć zarzuty
Afera GetBack. Leszek Czarnecki może usłyszeć zarzuty (PAP)
dmyraud

To nieoczekiwany zwrot w aferze Getback. Śledczy z Prokuratury Regionalnej w Warszawie 10 sierpnia przygotowali postanowienie o postawieniu zrzutów Leszkowi Czarneckiemu. Do 2016 roku był on właścicielem GetBacku, a także banków, które oferowały obligacje tej spółki. Wcześniej, bo 14 lipca, prokuratorzy wyodrębnili sprawę Czarneckiego z głównego śledztwa dotyczącego GetBack.

Nie mogli postawić zarzutów biznesmenowi, bo ten przebywa za granicą. Wysłali więc wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla niego, co jest pierwszym krokiem w kierunku wystawienia listu gończego. Sąd zajmie się tym wnioskiem 16 października.

Afera GetBack. Obrońca Czarneckiego: zarzuty absurdalne

W piątek w imieniu Czarneckiego oświadczenie wystosował jego obrońca, adwokat Piotr Zapadka. Czytamy w nim, że biznesmen nigdy nie był członkiem zarządu GetBack, a sprzedaż obligacji, które nie zostały wykupione, odbywała się długi czas po tym, jak przestał być właścicielem tej firmy.

dmyraud

Upadek firmy windykacyjnej GetBack to jedna z największych afer finansowych w ostatnich latach. Pokrzywdzonych zostało 10 tysięcy osób prywatnych i 178 instytucji. Straty osób fizycznych dochodzą do 2,5 miliarda złotych.

W firmie dochodziło do fałszowania sprawozdań finansowych, wyprowadzania pieniędzy spółki i missellingu, czyli wciskania klientom obligacji, które nie spełniały ich potrzeb.

Zobacz też: Ukarani posłowie PiS przejdą do Solidarnej Polski? Jest odpowiedź

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmyraud

Podziel się opinią

Share
dmyraud
dmyraud
Więcej tematów