Trwa ładowanie...

Adam Niedzielski ostro o okładce ostrzegającej przed szczepionką AstraZeneki

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas sobotniej konferencji prasowej bardzo krytycznie odniósł się do okładki jednego z dzienników, na której widnieje nagłówek "Zakrzepy po szczepionce" odnoszący się do preparatu AstraZeneca. Zdaniem szefa resortu zdrowia okładka jest "godna potępienia".

Adam Niedzielski ostro o okładce ostrzegającej przed szczepionką AstraZenecaAdam Niedzielski ostro o okładce ostrzegającej przed szczepionką AstraZenecaŹródło: PAP, fot: PAP/Leszek Szymański, Leszek Szymañski
d1y31nq
d1y31nq

Adam Niedzielski nie szczędził słów krytyki pod adresem dziennika "Fakt", na którego okładce zamieszczono sugestywną grafikę z hasłem "Zakrzepy po szczepionce" - odnoszącą się do preparatu koncernu AstraZeneca.

- Jestem oburzony publikacją jednego z dzienników, który sugeruje niebezpieczeństwo szczepienia preparatem AstraZeneca. Takie standardy moim zdaniem są nie do zaakceptowania. To zachowanie godne potępienia - powiedział minister zdrowia na sobotniej konferencji prasowej.

EMA jednoznacznie o szczepionce AstraZeneca

Głos w sprawie wątpliwości związanych ze szczepionką AstraZeneki zabrał również szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. - Zalecenia Europejskiej Agencji Leków dotyczące szczepionki AstraZeneca złagodziły sytuację, ale skutki negatywnych doniesień widzimy także w Polsce. Wzrosła liczba osób, które odmówiły szczepienia preparatem AstraZeneca. Nie było żadnych przesłanek ze strony lekarzy, naukowców i instytucji, by wstrzymać szczepienia - podkreślił szef KPRM.

Kandydat PiS na RPO Bartłomiej Wróblewski złożył kluczową obietnicę

Z uwagi na tezę o niebezpieczeństwie idącym za szczepieniem brytyjskim preparatem, wiele osób zrezygnowało z zabiegu szczepienia. Dworczyk zaznaczył, że osoby, które zrezygnowały ze szczepienia substancją AstraZeneki, będą musiały teraz poczekać na szczepienia ogólnopopulacyjne. - Taka osoba będzie musiała czekać na szczepienia ogólnopopulacyjne, kiedy nie będzie już kolejek. Efekty tej histerii widać bardzo wyraźnie, więc innej decyzji nie może być - powiedział Michał Dworczyk.

d1y31nq

Szef KPRM poinformował, że w związku z rezygnacjami w punktach szczepień zalega mnóstwo dawek szczepionki brytyjskiego koncernu. - Mamy kilkaset tysięcy szczepionek, które leżą w punktach szczepień i które nie zostały wykorzystane, bo pacjenci się nie zjawili. Apelujemy do wszystkich, żeby kierować się wytycznymi lekarzy, naukowców i żeby się szczepić - im szybciej zaszczepimy jak największą część polskiej populacji, tym szybciej wrócimy do normalności - apelował minister w Kancelarii Premiera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1y31nq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y31nq
Więcej tematów