Trwa ładowanie...

Adam Hofman i jego kompanii wyrzuceni z Rady Europy

Byli posłowie PiS Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki nie są już członkami polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy - donosi "Super Express".

Share
Adam Hofman i jego kompanii wyrzuceni z Rady Europy
Źródło: WP.PL, Fot: Michał Mandziak
d3emkz7

Delegatów do Zgromadzenia wyznaczają kluby. PiS odwołał wszystkich swoich delegatów, a następnie powołał nowych. Jak podaje "SE" w nowym składzie nie ma posłów wyrzuconych niedawno z PiS Adama Hofmana, Mariusza Kamińskiego i Adama Rogackiego.

Pokłosie "afery madryckiej"

W warszawskiej prokuraturze okręgowej prowadzone jest śledztwo związane z kwestią podróży poselskich Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego i Adama Rogackiego. Chodzi o służbową delegację byłych polityków PiS do Madrytu. Doniesienie złożył klub SLD.

d3emkz7

O rozliczeniach służbowych wyjazdów posłów stało się głośno w listopadzie, gdy media ujawniły sprawę podróży do Madrytu na posiedzenie Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ówczesnych posłów PiS: Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego oraz Adama Rogackiego - wzięli oni zaliczki z sejmowej kasy, zgłaszając wyjazd prywatnymi samochodami; w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi. W efekcie sprawy dotyczącej wyjazdów służbowych i ich rozliczeń ci trzej posłowie zostali usunięci z PiS i klubu parlamentarnego tej partii.

Zobacz - Hofman: nie zdradzę PiS jak Michał Kamiński

d3emkz7

Podziel się opinią

Share
d3emkz7
d3emkz7
Więcej tematów