Trwa ładowanie...

Adam Bodnar zajął się śmiercią Dawida Kosteckiego i Brunona Kwietnia

Na początku sierpnia w zakładach karnych zmarli bokser Dawid Kostecki i skazany za przygotowywanie zamachu na Sejm Brunon Kwiecień. Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar poinformował, że z urzędu przystępuje do zbadania tych spraw.
Share
Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar podjął z urzędu sprawy Dawida Kosteckiego i Brunona Kwietnia
Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar podjął z urzędu sprawy Dawida Kosteckiego i Brunona Kwietnia Źródło: PAP, Fot: Piotr Augustyniak
d21zvhb

Przedstawiciele rzecznika praw obywatelskich przeprowadzili czynności wyjaśniające w Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka, gdzie zmarł bokser Dawid Kostecki. Eksperci z biura analizują zebraną dokumentację.

"Gazeta Wyborcza" podaje, że sportowiec mógł zostać odurzony, a jego samobójstwo upozorowane. Ujawniono, że podczas sekcji zwłok nie zbadano nakłuć na szyi, które mogą okazać się istotne dla sprawy.

Brunon Kwiecień chciał wysadzić Sejm podczas posiedzenia

Adam Bodnar podjął także z urzędu sprawę zgonu skazanego za próbę zorganizowania zamachu na Sejm Brunona Kwietnia. Mężczyzna zmarł 6 sierpnia 2019 r. w Zakładzie Karnym we Wrocławiu. Trwa analiza zdarzenia.

d21zvhb

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

Śledczy ustalili, że Kwiecień zamierzał zdetonować cztery tony materiałów wybuchowych. Bomba miała zostać skonstruowana na bazie saletry i umieszczona w pojeździe SKOT.

Mężczyzna chciał ją podłożyć podczas posiedzenia z udziałem prezydenta, premiera i ministrów - w trakcie rozpatrywania w Sejmie projektu budżetu.

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21zvhb

Podziel się opinią

Share
d21zvhb
d21zvhb
Więcej tematów