Trwa ładowanie...
adam bielan

Adam Bielan: rzecznik PiS to najgorsza praca w Polsce

• Adam Bielan: być rzecznikiem PiS to najgorsza praca

• Bielan: wyborcy raczej nie będą brali pod uwagę niezręcznych sformuowań

• "Przy tylu wywiadach można popełnić błąd"

Share
Adam Bielan: rzecznik PiS to najgorsza praca w Polsce
Źródło: PAP, fot: Andrzej Rybczyński
d1zsrvh

- Zawsze powtarzam, że w sensie PR-u i komunikacji społecznej funkcja rzecznika PiS to jest chyba najgorsza praca w Polsce, bo jest się codziennie pod obstrzałem medialnym - stwierdził Gość Krzysztofa Ziemca wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Rozmowa była poświęcona nadszarpniętemu w ostatnim czasie przez wypowiedzi ministrów wizerunkowi partii rządzącej. - Nie sądzę, żeby za trzy lata, kiedy wyborcy będą podejmować decyzję, na kogo zagłosować, akurat takie niezręczne sformułowania brali pod uwagę - uznał senator PiS. Przyznał jednak, że ostatni wywiad Jarosława Kaczyńskiego na temat aborcji mógł być złagodzony. - Można było użyć nieco innego sformułowania, ale znowu, jeżeli udziela się tylu wywiadów, ilu udziela w ostatnim czasie Jarosław Kaczyński, to jego otoczenie medialne też może popełnić błąd i wypuścić sformułowanie nie do końca precyzyjne - ocenił rozmówca Krzysztofa Ziemca.

Na pytanie, czy to możliwe, żeby pani premier nie miała doradców, Bielan powiedział: "Myślę, że pani premier ma doradców, doradców politycznych. Jednym z tych doradców jest sama pani Witek, która jest szefową jej gabinetu. Natomiast nie sądzę, żeby miała taką grupę doradców, jaką dysponował Donald Tusk. Jak wiemy, miał nawet człowieka, który przed słynną debatą w 2007 roku uczył go niemalże ruchu rąk".

Stwierdził też, że Donald Tusk był mistrzem Polski, jeśli chodzi o PR, komunikowanie się z wyborcami. Jego zdaniem, dzięki temu w 2011 roku wygrał ponownie wybory, "bo przecież nie ze względu na efekty jego rządzenia".

d1zsrvh

Podziel się opinią

Share
d1zsrvh
d1zsrvh
Więcej tematów