Trwa ładowanie...
ddel54q

Adam Bielan o Polskiej Fundacji Narodowej: Wiążę z nią duże nadzieje

- O kampanii Polskiej Kampanii Narodowej dowiedziałem się z mediów - mówi Adam Bielan. Jak dodaje wicemarszałek Senatu, "wielu polityków nie wiedziało, że kampania jest przygotowywana".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bielan: wokół reformy wymiaru sprawiedliwości jest bardzo wiele emocji
Bielan: wokół reformy wymiaru sprawiedliwości jest bardzo wiele emocji (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
ddel54q

"Łaska wyborców na pstrym koniu jeździ"

Adam Bielan, który był gościem RMF FM, zapewnił, że fundacja jest niezależna od rządu, mimo że jest finansowana ze środków spółek Skarbu Państwa. - Przy tej całej dyskusji która wzbudza duże emocje, mam nadzieję, że nie ucierpi sama idea fundacji. Osobiście wiążę z nią bardzo duże nadzieje - przyznał wicemarszałek Senatu.

- Byłbym hipokrytą gdybym powiedział, że dobre sondaże nie cieszą partii, które je osiągają - tak o wysokich notowaniach PiS-u mówił Bielan.
Gość RMF FM dodał, że "sondaże nie mogą nas uśpić". - Łaska wyborców na pstrym koniu jeździ i trzeba się mocno starać, żeby to wysokie poparcie utrzymać - ocenił polityk partii rządzącej.

ddel54q

Polska Fundacja Narodowa: kto wydaje nasze pieniądze?

Bielan, zapytany o terminy związane z głosowaniem prezydenckich ustaw sądowych, odpowiedział, że "kilka ładnych kilku tygodni potrzeba, żeby te ustawy przeprocedować, zarówno w Sejmie i Senacie. - Może to oznaczać, że nie będą uchwalone do końca tego roku - dodał.

"Reparacje od Rosji? Walka byłaby trudna"

- W tej sprawie z Rosją walka byłaby trudna, choćby z tego powodu, że Rosja jest spadkobiercą Związku Radzieckiego, który był zwycięzcę drugiej wojny światowej. Reparacji można się domagać się od podmiotów przegranych, a takim przegranym drugiej wojny światowej w Europie były Niemcy - stwierdził z kolei w internetowej części programu Bielan, zapytany o możliwość uzyskania rekompensaty za straty wojenne od naszego wschodniego sąsiada.

ddel54q

Pytany o możliwe negocjacje z Niemcami w tej sprawie, wicemarszałek Senatu unikał jednoznacznej odpowiedzi. - Niemcy prowadzą w ostatnich latach niezwykle skuteczną politykę historyczną. Jedno jest stałe. Zawsze stosunek Polaków do Niemiec jest lepszy niż stosunek Niemców do Polaków - ocenił Bielan.

Reparacje od Niemców - sonda

ddel54q

Podziel się opinią

Share
ddel54q
ddel54q
Więcej tematów