Trwa ładowanie...
d331mkm

ABW uczy, jak stawić czoła terrorystom. Poradnikowe filmiki w sieci

4U to kampania społeczna przygotowana przez ABW. Z filmików zamieszczonych w sieci można dowiedzieć się, jakie zachowanie jest zalecane w przypadku ataku terrorystycznego. Uważaj, uciekaj, ukryj się, udaremnij atak - to główne rady antyterrorystów.
Share
ABW uczy, jak stawić czoła terrorystom. Poradnikowe filmiki w sieci
ABW uczy, jak stawić czoła terrorystom. Poradnikowe filmiki w sieciŹródło: Youtube.com, Fot: 4U
d331mkm

4U jest inicjatywą Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - czytamy na stronie akcji 4u.tpcoe.gov.pl. Tytułowe 4U zamyka się właśnie w radach: uważaj, uciekaj, ukryj się, udaremnij atak.

Każdej z nich poświęcono osobną animację/filmik instruktażowy. Pierwsza zasada to zachęta do zwracania uwagi na nienaturalne zachowania i zdarzenia. "Nigdy nie bądź obojętny, przekazuj informacje o zagrożeniu na numer alarmowy 112" - wyjaśnia ABW. Całą akcję promuje wideo, na którym rozgrywa się atak terrorystyczny.

ABW uczy, jak stawić czoła terrorystom. Poradnikowe filmiki w sieci

Jeśli usłyszysz wybuch lub strzały - nie podchodź. Jeśli możesz - uciekaj. ABW radzi, by w przypadku zagrożenia zawsze kierować się w przeciwnym od niego kierunku i nie wracać na miejsce zdarzenia. Należy także informować mijane osoby o zagrożeniu.

"Jeśli nie masz gdzie uciec, ukryj się. Zabarykaduj pomieszczenie, wycisz telefon i odsuń się od okien i drzwi" - to kolejna porada. Ostatnią i ostateczną - jeśli pozostałe opcje nie są możliwe - jest konfrontacja i udaremnienie ataku. "Działaj przez zaskoczenie i we współpracy z innymi osobami" - radzi ABW.

Czytaj też: Skandal we Francji. Nożownik - dżihadysta pracował w służbach specjalnych
Wojna w służbach? ABW kontra policja, minister nabrał wody w usta

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d331mkm

Podziel się opinią

Share
d331mkm
d331mkm
Więcej tematów