Trwa ładowanie...

Absurdalny pomysł prawicy. Chcą zmienić hymn Polski

Napoleon Bonaparte może zostać wykreślony z "Mazurka Dąbrowskiego". Taki pomysł zgłosił Piotr Zapart, który przewodniczy Komitetowi Budowy Pomnika Jana III Sobieskiego w Wiedniu. To właśnie król Polski miałby zastąpić francuskiego cesarza. Pomysł poparł Jacek Żalek, wiceprzewodniczący KP PiS.

Share
Absurdalny pomysł prawicy. Chcą zmienić hymn PolskiŹródło: PAP
d1swbuf

Być może niedługo Polacy będą musieli uczyć się swojego hymnu od nowa. Linijkę "dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy!" ma zastąpić: "Dał nam przykład Jan Sobieski, jak zwyciężać mamy". Autorem pomysłu jest Piotr Zapart, przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Jana III Sobieskiego w Wiedniu.

Okazuje się, że absurdalny z pozoru pomysł ma już swojego zwolennika w partii rządzącej. Jest nim Jacek Żalek, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS. W rozmowie z "Super Expressem" Żalek przyznał, że należy rozważyć aktualizację hymnu. Polityk argumentuje taką potrzebę wewnętrzną sprzecznością zawartą w tekście. "Ma nas do zwycięstwa prowadzić facet, który wszystko przegrał" - tłumaczy w rozmowie z tabloidem.

Przy okazji zamieszania wokół hymnu "Super Express" postanowił zgłosić własne kandydatury na nowego Napoleona. Wśród propozycji pojawili się Józef Piłsudski, Lech Wałęsa, Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz. Adam Małysz i Robert Lewandowski.

Zobacz także: Łańcuch światła. Demonstracja pod Sądem Najwyższym

d1swbuf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1swbuf
d1swbuf
Więcej tematów