Trwa ładowanie...
d134y46
d134y46

Abp Życiński wzywa do bojkotu reality show

Metropolita lubelski abp Józef Życinski podczas mszy św. dla młodzieży w niedzielę w Lublinie skrytykował programy reality show, nazywając je "inwazją barbarzyństwa" i przejawem kryzysu polskiej kultury oraz wezwał młodych do ich bojkotowania.
Share
d134y46

Nasza odpowiedź winna wyrazić się w bojkotowaniu tych kanałów i tych programów, które depczą godność człowieka, traktują go jak marionetkę po to, by zdobywać dla siebie reklamy, by zaistnieć w rywalizacji międzytelewizyjnej, za pomocą której usiłuje się narzucać prawo dżungli wyprane z jakiejkolwiek odpowiedzialności moralnej - powiedział arcybiskup.

Zdaniem Życińskiego programy reality show to przejaw nowego zniewolenia umysłów. <br.
To jest drugi tom "Umysłu zniewolonego", który pisze współczesne pokolenie. Współcześni Miłosza szli za ideologią, która niosła złudzenia, pieniądze i szanse kariery. Dziś szansa kariery powstaje w nowej wersji, kiedy ktoś pokaże się na szklanym ekranie i zatęskni za awansami, wyzwalając się z wszelkiego poczucia wstydu, godności - mówił metropolita.

Metropolita przestrzegał młodych przed propagowaną filozofią luzu, w której nie liczy się wstyd i poczucie godności a wszystko traktowane jest z przymrużeniem oka. Odnosząc się do głośnej sprawy zachowania ministra Tadeusza Iwińskiego w Brukseli, tłumaczył, że filozofia luzu prowadzi w ślepy zaułek.

d134y46

Jeden z polskich ministrów w Brukseli zachował się na luzie i to całkiem na luzie. Przecież on, biorąc pod uwagę propozycje twórców filozofii luzu, wcale nie zachował się najskandaliczniej. Choćby z telewizji znamy bardziej skandaliczne propozycje zachowań - powiedział.

Gorszyć się należy nie jednym ministrem, ale tymi którzy sugerują taką filozofię luzu. Trzeba zwrócić uwagę, że jest ona propozycją prowadzącą w ślepy zaułek, na który cywilizowany człowiek reaguje konsternacją i zażenowaniem - dodał.

W lubelskiej archikatedrze zgromadziło się ponad 2 tysiące młodych ludzi z terenu całej Lubelszczyzny. Młodzi uczestniczyli w trzydniowych obchodach XVII Światowego Dnia Młodzieży, któremu towarzyszyło w tym roku hasło "Bądźcie jak światło i sól!". (mk)

d134y46

Podziel się opinią

Share
d134y46
d134y46
Więcej tematów