Trwa ładowanie...
d2i0toz

Abp Wiktor Skworc organizuje modlitwę za molestowane dzieci

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odpowiedział na apel papieża Franciszka. Hierarcha kościelny zapowiedział szczególną modlitwę za osoby molestowane przez księży. Uznał, że tacy duchowni dopuścili się "karygodnych zachowań".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Wiktor Skworc idzie za wezwaniem papieża Franciszka
Abp Wiktor Skworc idzie za wezwaniem papieża Franciszka (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d2i0toz

Abp Wiktor Skworc poinformował o swojej decyzji wiernych z diecezji katowickiej w specjalnym komunikacie. Zaznaczył, że zaplanowana na piątek modlitwa jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego.

"Papież Franciszek wzywa do rozliczenia się przez Kościół ze złem wykorzystywania seksualnego małoletnich, a nade wszystko zachęca do nawrócenia, pokuty i modlitwy w intencji ofiar wszelkiego rodzaju nadużyć" - przypomniał metropolita katowicki.

I poinformował, że w pierwszy piątek Wielkiego Postu we wszystkich kościołach archidiecezji katowickiej odbędzie się modlitwa za "osoby dotknięte jakąkolwiek przemocą ze strony duchownych i innych ludzi Kościoła”.

d2i0toz

"Będziemy też przepraszać za grzechy przemocy, które wydarzyły się w rodzinach i innych środowiskach. Prosić będziemy również o łaskę nawrócenia i ducha pokuty dla wszystkich sprawców nadużyć, którzy swoim karygodnym postępowaniem, a nawet przestępstwem, głęboko zranili Kościół" - dodał abp Skworc.

Piątek po środzie popielcowej to od 2018 r. dzień modlitwy w intencji ofiar wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych. Datę ustanowiła Konferencja Episkopatu Polski.

Źródło: archidiecezjakatowicka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i0toz

Podziel się opinią

Share
d2i0toz
d2i0toz
Więcej tematów