Trwa ładowanie...
d2c3e5n

Abp. Wacław Depo: Inicjatywę "Zatrzymaj aborcję" poparł Episkopat. "To jest nasz obowiązek sumienia"

Organizatorzy zbiórki podpisów pod projektem ustawy zaostrzającej przepisy aborcyjne mają wsparcie ze strony Kościoła. W archidiecezji częstochowskiej zachęcać mają do tego księża.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp. Wacław Depo zachęca do zbierania podpisów pod inicjatywą "Zatrzymaj aborcję"
Abp. Wacław Depo zachęca do zbierania podpisów pod inicjatywą "Zatrzymaj aborcję" (East News, Fot: Jarosław Respondek/REPORTER)
d2c3e5n

Komitet "Zatrzymaj aborcję" zarejestrowano we wrześniu, a to pozwoliło na rozpoczęcie zbiórki podpisów pod projektem ustawy mającej zabronić przeprowadzania aborcji ze względu na wady płodu.

Jak podkreślała kilka miesięcy temu w rozmowie z "Rzeczpospolitą" inicjatorka akcji Kaja Godek, ze statystyk wynika, że 96 proc. aborcji w Polsce dokonuje się właśnie z tego powodu. – Likwidacja tego zapisu będzie krokiem w kierunku pełnej ochrony życia nienarodzonych – mówiła gazecie.

Zbiórka podpisów będzie trwać jeszcze niecałe dwa tygodnie. Jak pisze "Nasz Dziennik", z którym rozmawiał abp. Wacław Depo, w praktyce oznacza to, że w najbliższą niedziela po raz ostatni księża będą mogli zaapelować o poparcie tej inicjatywy.

d2c3e5n

Duchowny powiedział gazecie, że inicjatywę "Zatrzymaj aborcję" poparł Episkopat Polski. Stwierdził też, że w archidiecezji częstochowskiej wszyscy proboszczowie w specjalnym komunikacie zostali zachęceni do przyjmowania wolontariuszy zbierających podpisy i ogłaszali, że trwa taka zbiórka.

Zobacz też: Kobiety nie składają parasolek. Relacja z protestu "Czarny wtorek"

- Pragnę ponownie zaapelować do księży, do liderów różnych stowarzyszeń, ruchów i wspólnot kościelnych, aby jeszcze przez te ostatnie dni zbierania podpisów zachęcali wiernych do poparcia tej inicjatywy. To jest nasz obowiązek sumienia – dodał w "Naszym Dzienniku" abp. Wacław Depo.

d2c3e5n

Abp. Jędraszewski przyrównał aborcję do selekcji ludzi

W sprawie inicjatywy "Zatrzymaj aborcję" na początku paździenika wypowiedział się abp. Marek Jędraszewski. Podczas specjalnej mszy dla ludzi z ruchów pro-life i polityków stwierdził, że "kompromis aborcyjny jest prawdziwym zagrożeniem dla życia nienarodzonych".

Abp. Marek Jędraszewski określił aborcję jako "wyroki na bezbronnych" - Mamy zmaganie w ojczyźnie. To aborcja eugeniczna. Za tym wszystkim kryje się myślenie, które tak dobrze znamy z czasów II wojny światowej, że można dokonywać selekcji - mówił podczas mszy.

d2c3e5n

Podziel się opinią

Share

d2c3e5n

d2c3e5n
Więcej tematów